Zmień domowe dania w prosty sposób!

Zmień domowe dania w prosty sposób!

11 stycznia 2023 Wyłącz przez LudwikKowalczyk

Domowa kuchnia kojarzy nam się ze smacznymi zupami, wyjątkowymi obiadami niedzielnymi, domowymi ciastami. Warto celebrować wiele z tych tradycji i przemycać do nich nowoczesne trendy kulinarne. Klasyczna kuchnia polska może ewoluować w niebanalny sposób – przekonują kucharze. Konieczne są jedynie odpowiednie składniki!

Sezonowe dania – korzystaj z tego, co jest pod ręką

Najprostszą inspiracją do gotowania są zmieniające się pory roku. Wykorzystywanie sezonowych warzyw i owoców pozwoli nie tylko na tworzenie wyjątkowych dań, ale też na dostarczenie do organizmu cennych składników odżywczych i witamin. Najlepszy czas na wykorzystywanie świeżych warzyw i owoców w Polsce to środek i schyłek lata – bez trudu kupimy wtedy w dobrych cenach pomidory, papryki, cukinie, ale też truskawki, maliny, borówki. Wszystkie te elementy możemy wykorzystywać zarówno podczas bieżącego przygotowywania dań, jak i tworzyć z nich przetwory, które pozwolą na przypomnienie lata w czasie jesieni i zimy.

Grzyby w domowej kuchni

Wiele osób nie wyobraża sobie kuchni bez grzybów – zarówno suszonych, świeżych, jak i gotowanych. Czas na zbiór grzybów przychodzi w Polsce pod koniec sierpnia – jesień to idealny czas na zbieranie borowików, podgrzybków, rydzów czy prawdziwków. Jak wykorzystać grzyby w kuchni? Istnieje wiele możliwości. Przepis na kremowe risotto z borowikami z pewnością pozwoli rozgrzać się w chłodne dni, zaspokoi apetyt. Risotto przygotowywane jest na bulionie, co nadaje potrawie wyjątkowy smak. Kremowy sos uzupełnia danie i sprawia, że jest ono wyjątkowe. Grzyby możemy podawać również na śniadanie, jako dodatek do domowej jajecznicy – takie śniadanie z kurkami i szczypiorkiem smakuje doskonale. Nie sposób pominąć również pieczarek, które dostępne są przez cały rok i mogą stanowić świetną bazę pod placki ziemniaczane czy zupę pieczarkową.