Wymiarowy zestaw mebli kuchennych

Wymiarowy zestaw mebli kuchennych

6 maja 2021 Wyłącz przez LudwikKowalczyk

Meble kuchenne, które będą stworzone na indywidualne zamówienie, są drogie. Nie każdy może sobie na nie pozwolić. Na szczęście można kupić dobry zestaw mebli kuchennych o odpowiednich wymiarach, dzięki czemu również uda nam się urządzić funkcjonalne i ergonomiczne pomieszczenie.

Standardowe wymiary

Każda osoba ma zupełnie inne potrzeby, ale można określić standardowe wymiary mebli, które dobrze sprawdzają się w większości pomieszczeń. Jeżeli chodzi o szerokość, to szafki kuchenne powinny mieć ok. 60 cm. Chociaż są także inne szerokości mebli w kuchni. Przyjmuje się, że zestaw mebli kuchennych może mieć szerokość 20 cm, 30 cm, 40 cm, 45 cm, 50 cm, 60 cm, 80 cm, 100 cm, a nawet 120 cm (pojedyncza szafka). Są takie szafki, których szerokość może wynosić “aż” 15 cm. Czy w takim miejscu można coś schować? Oczywiście, że tak. Tego typu szafki nazywane są również cargo i są często miejscem, gdzie np. przechowuje się przyprawy.

Zestaw mebli kuchennych – wysokość

Może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale nieodpowiednio dopasowane meble kuchenne względem wysokości człowieka, mogą stać się powodem częstego występowania bólu w plecach. Zła postawa podczas gotowania, krojenia, itd., ma duży wpływ na nasze zdrowie. Starajmy się więc dopasować tak szafki i inne meble do kuchni, abyśmy nie musieli na plecy w żaden sposób narzekać. Standardowa wysokosć szafek kuchennych dla osób o średnim wzrośnie mieści się między 82 a 87 cm. Warto także, podczas zakupu mebli, zwracać uwagę także na ich głębokość.