Trwały i funkcjonalny zestaw sztućców

Trwały i funkcjonalny zestaw sztućców

14 czerwca 2021 Wyłącz przez LudwikKowalczyk

 

Każdy posiłek powinien być wyjątkowy: przy wspólnym stole z rodziną możemy mile spędzić czas i skosztować dan, które z pewnością zadowolą nasze podniebienie. Aby chwile przy stole były wyjątkowe zadbajmy nie tylko o dania i odpowiednią oprawę stołu, ale również odpowiedni zestaw sztućców. Jaki komplet warto wybrać do naszej jadalni?

Zestaw sztućców dopasowany do potrzeb

Szukając idealnego zestawu sztućców postawmy przede wszystkim na funkcjonalność oraz na trwałość. Nowoczesne sztućce powinny być wykonane z materiałów o podwyższonej odporności na ścieranie, działanie wilgoci, korozję. Dodatkowo projektanci powinni dbać o to, aby zestaw sztućców był odpowiednio profilowany i wyważony, by korzystanie ze sztućców było przyjemnością, a elementy takie jak łyżka czy widelec dobrze leżały w dłoniach.

Sztućce dzisiaj tworzone są ze stali nierdzewnej 18/10 – to tworzywo niezwykle popularne w naszych kuchniach, ze stali tworzone są również wysokiej jakości garnki kuchenne. Stal nie odkształca się, nie musimy również bać się czyścić ich w zmywarkach. Sztućce stalowe często posiadają dożywotnią gwarancję. Sztućce mogą być grawerowane – takie rozwiązanie pozwala wykorzystać sztućce jako idealny prezent na ślub.

Jak projektowany jest zestaw sztućców?

Wiele uwagi przywiązuje się dzisiaj do designu przedmiotów codziennego użytku. Nie inaczej jest ze sztućcami. Zestaw sztućców projektowany jest w taki sposób, aby jego elementy zachwycały. Projektanci sięgają do klasycznych wzorców i chętnie wykorzystują ornamenty, motywy florystyczne. W ofercie najlepszych producentów nie brak jednak również nowoczesnego wzornictwa, idealne wpisującego się w trendy skandynawskie czy loftowe. Jednymi z najchętniej kupowanych na polskich rynku są sztućce ze smukłymi, wydłużonymi trzonkami.