Poważne inwestycje w kryptowaluty

Poważne inwestycje w kryptowaluty

30 sierpnia 2022 Wyłącz przez LudwikKowalczyk

Osoby, które odważyły się na zakup BTC na samym początku istnienia, mogą nazywać się dzisiaj szczęściarzami. Warto tylko spojrzeć na aktualną cenę Bitcoina, aby zrozumieć dlaczego. Tak, czy ktoś był w stanie stwierdzić wtedy, że pozwoli na to blockchain software development? Nikt się tego nie spodziewał.

Giełdy kryptowalut

Blockchain development, który jest wspierany przez takie firmy, jak chociażby 10clouds sprawił, że w chwili obecnej do wyboru jest ponad 400 giełd. Niektóre z nich mogą generować zbyt mały wolumen. Inne mogą być prowadzone z kolei przez oszustów. Trzeba więc z uwagą podejść do tego, na jakiej giełdzie będzie wykonywać się inwestycje. Na szczęście, są takie giełdy na jakich warto skupić swoją uwagę, dzięki czemu będzie można mówić o dużych zyskach. Co więcej, należy dodać, że poważny inwestor będzie zdawał sobie sprawę z tego, że tak naprawdę powinien on być obecny na przynajmniej dwóch giełdach (jak nie na trzech!). Jedna giełda, która została stworzona na bazie technologii blockchain, powinna być scentralizowana, a druga zdecentralizowana. 

Wolumen na giełdzie

Całkiem możliwe, że blockchain development company, zapewniająca m.in. takie usługi, jak blockchain application development, będzie w stanie doradzić, które giełdy są w stanie wygenerować duży wolumen. Początkujący inwestor nie będzie jednak w stanie powiedzieć, czym tak naprawdę jest…owy wolumen. Warto więc podać dokładne wyjaśnienie. Otóż sam wolumen to “aktywność inwestorów w określonym czasie, odzwierciedlająca działania kupujących i sprzedających”. Im wolumen będzie większy, tym lepiej. Dobrym przykładem w takim względzie jest Coinbase, który jest w stanie wygenerować dzienny wolumen, który sięga 5-8 miliardów dolarów. Sama kapitalizacja tego rynku wynosi ok. 2,3-2,5 bln dolarów. 

Znaczenie wolumenu

Dlaczego ten wolumen jest tak ważny? Chociażby z tego względu, że można być pewnym tego, iż nie zabraknie chętnych osób na zakup aktywów. Przy małym wolumenie można obawiać się tego, że nie będzie chętnych osób na zakup chociażby jednej trzeciej z posiadanego portfela lub nawet mniejszej części. Nawet, jeżeli mowa jest o niskiej cenie. Warto więc sprawdzać taki wolumen, zanim ktokolwiek zdecyduje się na inwestycje na danej giełdzie. Dobra blockchain development company będzie w stanie wskazać, która z obecnych giełd (oprócz Coinbase) ma wysoki wolumen, zapewniający także zyski o sporej wysokości.