Nowoczesne meble i dodatki do ogrodu

Nowoczesne meble i dodatki do ogrodu

8 kwietnia 2023 Wyłącz przez LudwikKowalczyk

Wykreowanie wygodne strefy wypoczynkowej blisko domu nie jest trudne – potrzebne są odpowiednie meble i dekoracje. Szeroki wybór nowoczesnych mebli ogrodowych sprawia, że możliwe jest stworzenie miejsca, które z chęcią odwiedzać będą wszyscy domownicy. O czym pamiętać, wybierając konkretne meble i dodatki? Co powinno być priorytetem?

Meble wypoczynkowe i kawowe

Podstawowym zagadnieniem jest zadecydowanie, czy w naszym ogrodzie czy na tarasie lepiej sprawdzą się meble wypoczynkowe czy kawowe. Meble wypoczynkowe to zazwyczaj komplety składające się z obszernej sofy narożnej oraz dużego stołu kawowego. W przypadku kompletów kawowych projektanci proponują wyższy stolik kawowy oraz kilka wygodnych foteli. Oba rozwiązania mają wiele zalet! Strefę wypoczynkową można zaaranżować również w sposób niebanalny, np. wykorzystując leżanki ogrodowe, czy też fotele w kształcie kokonów. Szeroki wybór kompletów meblowych znaleźć można na stronie gardenspace.sk.

Jakie meble wybrać?

Wiele osób zastanawia się, jakie meble wybrać? Wśród najchętniej kupowanych kompletów wymienia się meble technorattanowe. Łączą one doskonały wygląd, ale też świetne parametry techniczne. Meble takie dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych, co pozwala na dopasowanie mebli do już istniejącej aranżacji przestrzeni. Meble technorattanowe są niezwykle lekkie – jest to zasługa zastosowania aluminiowych stelaży, które zabezpieczono przed korozją. Okrycie mebli tego typu tworzy plecionka syntetyczna.

Ciekawą propozycją na niebanalnie zaaranżowaną przestrzeń ogrodową są również meble rattanowe. Rattan jest tworzywem wysoko pożądanym – przestrzenie z meblami rattanowymi zachwycają, cieszą oczy. Rattan pozyskiwany jest z plantacji o zrównoważonym rozwoju – jego pozyskiwanie nie zaburza środowiska naturalnego.