Kaski jeździeckie – najważniejsze informacje dla początkującego jeźdźca

Kaski jeździeckie – najważniejsze informacje dla początkującego jeźdźca

24 maja 2022 Wyłącz przez LudwikKowalczyk

Każda osoba dosiadająca konia powinna zadbać o swoje bezpieczeństwo i zaopatrzyć się w specjalistyczny kask – najważniejszy element stroju jeździeckiego.  Dzisiaj przychodzimy z pomocą wszystkim osobom, które dopiero  rozpoczynają swoją przygodę z nową dyscypliną i nie wiedzą, czym kierować się podczas zakupu ochronnego nakrycia głowy. Czym charakteryzują się nowoczesne kaski jeździeckie? Czy warto wybrać model używany? Sprawdź!

Solidne kaski jeździeckie gwarancją bezpieczeństwa

Kaski jeździeckie oferowane przez renomowanych producentów są lekkie, a jednocześnie solidne. Zaprojektowane są w taki sposób, aby w momencie silnego uderzenia przyjąć na siebie całą siłę wstrząsu. W efekcie podczas upadku pęka kask, a czaszka zostaje nienaruszona. Do ich produkcji wykorzystuje się nowoczesne tworzywo – poliwęglan. Wnętrze kasku wypełnione jest gąbką, która wchłania pot i amortyzuje wstrząsy. Miękki wkład można w każdej chwili wyjąć, aby wyprać go w pralce, pozbywając się bakterii. Ważną częścią kasku jest elastyczny, niewielki daszek zabezpieczający nos oraz otwory wentylacyjne podnoszące komfort jazdy w gorące dni.

Pamiętaj o tym, że rozmiar kasku powinien być starannie dopasowany do obwodu głowy. Zanim kupisz konkretny model, zapoznaj się z parametrami wszystkich rozmiarów. Swój pierwszy kask warto wybrać razem ze sprzedawcą, który pomoże Ci dopasować nakrycie głowy i pokaże, jak odpowiednio je regulować.

Używany kask? Niekoniecznie!

Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. Rezygnując z własnego kasku na rzecz używanego modelu, którego historii nie znasz, wiele ryzykujesz. Nawet niewidoczne na pierwszy rzut oka pęknięcie czy wgłębienie obniżają skuteczność