Jakie worki wybrać do odkurzacza: papierowe czy syntetyczne?

Jakie worki wybrać do odkurzacza: papierowe czy syntetyczne?

15 sierpnia 2022 Wyłącz przez LudwikKowalczyk

 

Posiadając odkurzacz domowy należy cały czas dbać o jego dodatkowe wyposażenie. Są nim różne ssawki, końcówki, rury, ale przede wszystkim worki. Worki do odkurzacza są bardzo ważne – to właśnie w ich wnętrzu gromadzi się cały brud i kurz, który powinien być solidnie zamknięty. Najczęściej wybieranymi są worki syntetyczne i papierowe. Jakie worki wybrać do odkurzacza: papierowe czy syntetyczne?

 

Worki papierowe i syntetyczne – zalety i wady

 

Każdy z tych rodzajów worków do odkurzacza posiada swoje indywidualne wady i zalety. Na pierwszy rzut warto opisać worki papierowe. Jak sama nazwa wskazuje zbudowane są one z papieru, a pochodzi on z recyklingu. Dzięki temu wykorzystywanie worków papierowych daje użytkownikowi poczucie postepowania zgody z naturą i ekologią. Worki papierowe są dość tanie dlatego zaoszczędza się przy nich sporo pieniędzy. Jednak mają też swoje wady – są nimi tendencja do przerywania się podczas odkurzania, a także niski próg szczelności. W wyniku tego stwarza to ryzyko wydostawania się z wnętrza worka alergenów do mieszkania, które potrafią być prawdziwym utrapieniem wszystkich alergików.

 

Worki syntetyczne są droższe, jednak lepiej zbudowane. To trójwarstwowa budowa, która bardzo dobrze chroni przed wydostawaniem się kurzu z ich wnętrza. Są o wiele bardziej wytrzymałe oraz rozciągliwe – mogą dzięki temu pomieścić jeszcze więcej kurzu i brudu! W wyniku tego są bardzo dobre i polecane w sytuacji, kiedy w domu znajdują się alergicy. Niestety za tą podwyższoną jakość trzeba zapłacić trochę więcej pieniędzy – a nie wszyscy chcą to robić ze względu na to, że są to worki jednorazowe, które i tak skończą na śmietniku.

 

Podsumowanie

 

W wyniku tego odpowiedź na pytanie: Jakie worki wybrać do odkurzacza: papierowe czy syntetyczne nie jest jednoznaczna. Każdy ma swoje preferencje i jedni wolą wydać więcej, a drudzy mniej. Wszystko zależy od użytkownika dlatego ostateczna decyzja stoi po prostu po jego stronie.