Jadalnia na tarasie – jakie meble wybrać?

Jadalnia na tarasie – jakie meble wybrać?

18 czerwca 2021 Wyłącz przez LudwikKowalczyk

 

Czy zwykły taras może zmienić się nie do poznania przy pomocy nowoczesnych mebli ogrodowych? Zdecydowanie tak – jeśli zależy nam na zaprojektowaniu przestrzeni wypoczynkowej i jadalnej warto wybrać stół i wygodne krzesła. Jadalnia na tarasie pozwoli nam na podawanie posiłków w czasie ciepłych poranków i wieczorów, na zapraszanie bliskich na grilla – możliwości jest wiele!

Jadalnia na tarasie w promieniach słońca

Nowoczesne meble ogrodowe sprawią, że nasza jadalnia na tarasie stanie się miejscem chętnie odwiedzanym przez domowników – przekonują projektanci i producenci mebli ogrodowych. Aby móc wygodnie biesiadować przede wszystkim warto zadbać o odpowiedni stół – jednym z topowych produktów w tym segmencie są stoły technorattanowe. Odznaczają się one zarówno trwałością, odpornością na uszkodzenia czy ścieranie, wnikanie brudu. Stół technorattanowy oparty jest na lekkim, aluminiowym stelażu malowanym proszkowo – nie odkształca się on, nie jest podatny na działanie wilgoci, korozję. Wierzch mebla tworzy trwała plecionka syntetyczna, imitująca naturalny rattan. Struktura technorattanu nie jest podatna na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, działanie wilgoci czy promieniowanie UV. Dodatkowo stoły na taras posiadają również szybę z hartowanego szkła, aby codzienne użytkowanie ich było przyjemniejsze.

Jadalnia na tarasie dopasowana do potrzeb

Meble tarasowe w naszej jadalni powinny być trwałe, ale i wygodne. Aby podnieść nasz komfort warto wykorzystać poduszki czy pledy, które sprawią, że relaks blisko natury będzie jeszcze przyjemniejszy. Drugim elementem, o którym warto pomyśleć podczas aranżowania jadalni na tarasie jest duży parasol ogrodowy. Parasole posiadają liczne punkty regulacji, które pozwolą na dopasowanie kąta padania cienia.