Garnki na płyty indukcyjne w naszych kuchniach

Garnki na płyty indukcyjne w naszych kuchniach

13 maja 2022 Wyłącz przez LudwikKowalczyk

Płyty indukcyjne są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych, kiedy decydujemy się na remont kuchni czy stworzenie aneksu kuchennego. W przypadku tego typu kuchenek konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiednie garnki, które będą prawidłowo pracowały na indukcji. Jak je rozpoznać? Jak są one tworzone?

Jak rozpoznać garnki na płytę indukcyjną?

Garnki na indukcję znajdziemy bez trudu – na opakowania, jak również na dnie samych garnków, znajduje się symbol cewki indukcyjnej, która przypomina po prostu pętelkę. W ten sposób nie będziemy mieli wątpliwości, czy dany komplet sprawdzi się na naszej kuchence. Istotną kwestią podczas wyboru garnków na indukcję jest ich rozmiar – warto zadbać o to, aby średnica dna garnków odpowiadała średnicy pól grzewczych na naszej kuchence. W ten sposób zminimalizujemy straty ciepła i energii. Komplety garnków na indukcję tworzone są z różnych materiałów, a najpopularniejszymi są garnki ze stali nierdzewnej 18/10, które nie odkształcają się, nie są podatne na ścieranie, korozję czy wysokie temperatury. Uwagę zwraca wielowarstwowe dno – jedną z warstw tworzy dysk, który odpowiedzialny jest za równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka. Przyczynia się do to do znacznie szybszego przygotowania ulubionych dań oraz do oszczędności energii.

Garnki indukcyjne idealne do codziennego użytku

Garnki na płyty indukcyjne uzupełniane są o szereg funkcjonalnych dodatków, takich jak wewnętrzne miarki do odmierzania płynów, lejki czy cedzaki – mówią specjaliści ze sklepu gerlach.pl. W kompletach znajdziemy również pokrywki, wykonane ze szkła hartowanego. Pokrywki posiadają niewielkie odpowietrzniki, które pozwalają na odparowanie nadmiaru wody i zagęszczenie potrawy. O bezpieczeństwo użytkowników zadbają profilowane rączki i uchwyty.