Funkcjonalne patelnie w kuchni – jak o nie dbać?

Funkcjonalne patelnie w kuchni – jak o nie dbać?

18 września 2022 Wyłącz przez LudwikKowalczyk

Smażone potrawy smakują doskonale, przez co cieszą się sporą popularnością. Jeszcze do niedawna rezygnowaliśmy jednak z takich dań, ze względu na dużą kaloryczność. Dzisiaj problem ten został wyeliminowany dzięki nowoczesnym patelniom z innowacyjnymi powłokami. Warto mieć takie patelnie w domowej kuchni!

Co warto wiedzieć o nowoczesnych patelniach?

Nowoczesne patelnie zaskoczą użytkowników pod wieloma względami. Są one tworzone z wysokiej jakości materiałów, które nie odkształcają się, nie są podatne na działanie wilgoci. Współcześnie patelnie są bardzo lekkie, co przekłada się na wygodę smażenia. Atutem są bez wątpienia powłoki, które wyściełają dno patelni. Ich zadaniem jest przede wszystkim umożliwianie smażenia na minimalnej ilości tłuszczu. Dodatkowo powłoki sprawiają też, że minimalizowane jest ryzyko przywierania jedzenia do dna i przypalania.

Jak przechowywać patelnie?

Wiele osób zastanawia się, jak przechowywać patelnie, aby nie zniszczyć cennych powłok wyściełających ich dno? Najprostszym i najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest układanie jednej patelni w drugiej. W sposobie tym niezwykle istotne jest to, aby patelnie były odseparowane od siebie przy pomocy ściereczki, ręczników papierowych czy też podkładek filcowych. W ten sposób nie zniszczymy teflonu czy powłok ceramicznych. Drugi sposób dedykowany jest dla większych kuchni – patelnie mogą być powieszone na ścianach. Metoda ta sprawia, że patelnie są zawsze w zasięgu ręki, tworzą tez niebanalną dekorację ściany. Istotne jest jednak to, aby zastosować haczyki, które utrzymają ciężar danych patelni. Warto również pomyśleć o tym, w jaki sposób przechowywać pokrywki. Najbezpieczniejszą metodą okaże się zastosowanie klasycznej suszarki do naczyń i ustawienie w niej pokrywek niczym talerzy.