Depilacja laserowa – nowoczesna metoda usuwania owłosienia

Depilacja laserowa – nowoczesna metoda usuwania owłosienia

14 maja 2022 Wyłącz przez LudwikKowalczyk

Depilacja laserowa jest bardzo nowoczesną metodą usuwania zbędnego owłosienia z powierzchni skóry. Bazuje na najnowszych technologicznych metodach, które za sprawą lasera potrafią usunąć owłosienie w sposób permanentny. Oznacza to, że jeżeli dana osoba odbędzie cały cykl sesji depilacyjnych na danej partii ciele to już nigdy nie będzie musiała się tam golić. Jak to działa?

Działanie depilacji laserowej

Wiele osób zastanawia się w jaki sposób działa depilacja laserowa. Jak to się dzieję, że światło może tak wpłynąć na fizjologiczne struktury skóry, że z jej powierzchni nie będą już wychodziły włosy…

Cała tajemnica tkwi w laserze. Produkowane przez niego światło jest ustawione w specyficznych parametrach. Oznacza to, że posiada ono określoną moc i długość fali światła, które dostosowane są personalnie do skóry danego klienta. Bowiem inaczej powinno traktować się skórę osoby o ciemnej karnacji, a inaczej skórę osoby o jasnej karnacji. Wiązka światła regularnie rozprowadzana jest po powierzchni danej partii na ciele, a osoba odbywająca zabieg czuje ciepło. Jest to związane z nagrzaniem melaniny – barwnika skóry i włosów, który ma możliwość do przekształcania energii świetlnej w cieplną. Jednak nie wszystkie struktury dobrze traktują tak podwyższoną temperaturę…

Cebulka włosowa jest strukturą, której funkcjonowanie zapewnia prawidłowy wzrost i rozwój włosów. W wyniku podwyższonej temperatury dochodzi do uszkodzenia jej budowy w sposób nieodwracalny. Oznacza to, że w przyszłości nie będzie mogła się odtworzyć w wyniku czego włosy nie będą odrastać już nigdy. W tym tkwi cała tajemnica depilacji laserowej.

Polecane: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-lublin/

Depilacja laserowa Lublin

Wiele osób zastanawia się jak wygląda sprawa bezpieczeństwa zabiegu jakim jest depilacja laserowa. Lublin to miasto, w którym znajduje się szereg nowoczesnych i w pełni bezpiecznych salonów depilacyjnych. Będąc klientem warto wybierać takie miejsca, w których pracują doświadczone osoby – dzięki temu bezpieczeństwo przeprowadzania depilacji laserowej będzie gwarantowane.