Czy ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe?

Czy ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe?

23 grudnia 2022 Wyłącz przez LudwikKowalczyk

Na początku każdego roku wychowawca klasy proponuje rodzicom ubezpieczenie swojego dziecka. Wydawać by się mogło, że wykupienie ubezpieczenia szkolnego w placówce, w której kształci się syn lub córka, jest obowiązkowe. Czy rzeczywiście tak jest? Sprawdź!

Ubezpieczenie szkolne: obowiązek czy wybór?

Wbrew pozorom skorzystanie z oferty ubezpieczenia zbiorowego jest dobrowolne. Wyjątkiem od tej reguły są wycieczki – każda osoba opuszczająca mury szkoły z wychowawcą musi być ubezpieczona. Rodzic może ubezpieczyć dziecko w szkole albo samodzielnie wybrać ubezpieczenie szkolne na podstawie własnych preferencji. Warto mieć świadomość, że oferty przygotowane dla szkół są mocno okrojone. Aby zyskać kompleksową ochronę, warto wybrać rozszerzony wariant.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie?

Polisa stworzona z myślą o dzieciach stanowi doskonałe zabezpieczenie przed przykrymi skutkami nieprzewidzianych sytuacji. Jeśli Twoja pociecha będzie ofiarą wypadku, dozna uszczerbku na zdrowiu czy trwałego uszkodzenia ciała, otrzymasz świadczenie. Pieniądze otrzymane od ubezpieczyciela mogą pokryć koszty pobytu w specjalistycznej placówce, zakup leków, rehabilitację czy pomoc psychologiczną. Firmy coraz częściej uwzględniają w swoich ofertach zagrożenia związane z cyberprzestępczością czy cybermobbingiem. Zakres polisy uzależniony jest od oferty danego towarzystwa. Szczegółowe informacje zawarte są w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Ochrona nie wygasa w momencie opuszczenia szkoły przez dziecko. NNW szkolne chroni ubezpieczonego przez całą dobę, również w czasie weekendów, feerii, wakacji czy świąt.