Co warto jest wiedzieć o prefabrykowanych ścianach betonowych?

Co warto jest wiedzieć o prefabrykowanych ścianach betonowych?

16 stycznia 2021 Wyłącz przez LudwikKowalczyk

Jest to całkowity fenomen, że w dzisiejszych czasach budowa domu może być procesem prac czystych i suchych i trwać około dwóch miesięcy. Dzięki takiej sytuacji z łatwością można zapomnieć o wszelkiego rodzaju problemach związanych z procesem budowy lub współpracą z niesolidną brygadą budowlaną. Budowa może być przyjemnością przy zastosowaniu prefabrykowanych ścian.

Coraz większa popularność

Prefabrykowane ściany betonowe cieszą się coraz większą popularnością. Stosując tego typu rozwiązanie, już nie trzeba martwić się o przerwy w budowie, spowodowane nagłą zmianą pogody. Wykorzystując tego typu rozwiązanie budowanie domu wygląda jak składanie z klocków budowli. Plac budowy jest czysty, ponieważ przeprowadzane są tylko suche prace budowlane, nie ma żadnych przerw spowodowanych deszczem czy mrozem.

Dzisiaj bardzo istotny jest czas. Szczególnie liczy się on przy budowie domów, hal, galerii handlowych. Firmy budowlane nie zawsze radzą sobie ze sporą ilością zleceń. Inwestorzy, z kolei, chcą by ich zlecenie traktowane było priorytetowo. W takich sytuacjach idealnie sprawdza się nowa technologia budowy, czyli zastosowanie prefabrykowanych ścian betonowych.

Czym są prefabrykowane ściany betonowe?

Prefabrykowane ściany betonowe to nic innego, jak wielkie elementy z otworami okiennymi i drzwiowymi zastępujące ścianę danego domu. Stosując takie rozwiązania nie ma potrzeby tracenia czasu i budowania określonych ścian zewnętrznych lub wewnętrznych. Przywozi się na budowę odpowiednie elementy i składa się je w całość.

Najczęściej są to ściany trójwarstwowe. Składają się one z betonu, warstwy izolacyjnej i warstwy fakturowej. Wykorzystany beton jest jak najlepszej jakości, wzmocniony dodatkowo odpowiednim zbrojeniem ze stali nierdzewnej.

Czy jest to trwałe i mocne?

Prefabrykowane ściany z betonu mogą mieć różną rozpiętość, wytrzymałość i wielkość. Wszystko uzależnione jest od danego projektu. Tego typu wariant budowy gwarantuje bardzo dużą wytrzymałość, w taki sposób wybudowanego domu. Produkowane są grube ściany zewnętrzne jak cienkie ścianki działowe.

Wykorzystanie takiego wariantu budowy znacznie przyśpiesza ją i sprawia, że prace budowlane wykonane są sprawnie bez żadnych opóźnień. Wybór konkretnego materiału, z jakiego wyprodukowana jest dana ściana, ściśle zależy od projektu danej konstrukcji. Dom na bazie takich ścian jest mocny i niczym nie różni się w czasie eksploatacji od domu wybudowanego metodą tradycyjną.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.fabudwkb.com.pl/pl/oferta/budownictwo-przemyslowe/prefabrykowane-sciany-betonowe-i-podwaliny.