Altana przy domu – nowoczesna pergola

Altana przy domu – nowoczesna pergola

12 lutego 2021 Wyłącz przez LudwikKowalczyk

Zaprojektowanie przestrzeni wypoczynkowej blisko domu jest dzisiaj prostsze niż sądzisz – dzięki licznym kompletom meblowym oraz propozycjom topowych producentów możemy stworzyć wyjątkowy ogród czy taras. Jedną z ciekawszych propozycji jest altana przy domu – to rozwiązanie sprawi, że znacznie chętniej będziemy przebywać na świeżym powietrzu. Jak skonstruowana jest altana? Czy takie rozwiązane sprawdzi się wszędzie?

Altana przy domu – konstrukcja modułowa

Altana przy domu to nic innego jak nowoczesna pergola, która dzisiaj pozwala na stworzenie wygodnego miejsca wypoczynkowego. Altana przy domu to projekt z zadaszeniem, przez co możliwe będzie odpoczywanie pod nić nawet w najbardziej upalne dni. Nowoczesne altany zachwyca nas designem – są one projektowane zgodnie z najnowszymi trendami. Oznacza to nie tylko wykorzystanie trwałych materiałów, ale i stworzenie bryły, która wspierać będzie nasz wypoczynek. Pod pergola wystarczy ustawić wybrane przez nas meble.

Jak skonstruowana może być altana przy domu?

Altana przy domu to konstrukcja modułowa – jej elementy tworzone są z lekkiego i odpowiednio zabezpieczonego aluminium. Altana wznoszona jest szybko, nie ma potrzeby jej kotwienia w ziemi. Na szczycie znajduje się dach wykonany z aluminiowych lameli, które obracają się wokół własnej osi. O pozycji lameli decydujemy sami jednocześnie decydują o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Dach pergoli w pozycji całkowicie zamkniętej staje się wodoszczelny – oznacza to, że w czasie deszczu dalej możemy korzystać z tarasy czy z ogrodu, a deszczówka odprowadzana będzie zintegrowaną rynną. Lamele dachowe zabezpieczone są przed wilgocią: oznacza to, że nie są podatne na pojawianie się korozji. Altana przy domu może być uzupełniona o rolety boczne, które pozwolą na skuteczną ochronę przed silniejszymi podmuchami wiatru.