Złoto Azteków

Kultura Azteków, najbardziej zaawansowanej technologicznie i społecznie cywilizacji mezoamerykańskiej, w dużej mierze pozostaje dla nas ciągle tajemnicą. Jej zderzenie z konkwistadorami nie zakończyło się zbyt pomyślnie, co jednak nie oznacza, że nie wywarła ona wielkiego piętna na naszej kulturze zwłaszcza pod względem estetyki. Seria płytek azteca calacatta gold glossy inspirowana jest twórczością właśnie kultury azteckiej.

Sen o bogactwie

Wbrew powszechnej opinii, złoto wcale nie było przesadnie ważne dla Azteków. Traktowali je bardziej użytkowo i nie cenili go aż tak bardzo. Tym niemniej, potrafili je znakomicie obrabiać i szeroko wykorzystywali w swoich zdobieniach. Płytki z serii azteca calacatta gold glossy to najwyższej jakości ceramika, wykończona na połysk, która pozwala tworzyć prawdziwe pałace z wnętrz, które w przeciwnym razie mogłyby wcale nie być nazbyt imponujące. Jasna kolorystyka w połączeniu ze złotymi zdobieniami powiększa pomieszczenie i sprawia, że jest radosne.

http://hushsmsapk.com/najlepsze-meble-do-altany/ https://poochfest.org/nowoczesny-zestaw-ogrodowy-technorattan-na-tarasie/ https://powloki.com.pl/dopasowana-do-potrzeb-stolarka-okienna/