Zamieszkaj w nowoczesnych domach drewnianych!

Dom z drewna to od niedawna interesująca alternatywa, szczególnie dla osób pragnących wybudować dom niewielkim kosztem. Faktem jest, że dzisiaj budowa domu to olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne, które wymagać będzie od nas zarówno olbrzymich środków finansowych, jak i nakładu pracy. Czy dom z drewna może okazać się dobrą alternatywą?

W poszukiwaniu inspiracji na dom z drewna

Moda na domy w konstrukcji szkieletowej przywędrowała do Polski ze Skandynawii i Kanady. W regionach tych olbrzymia dostępność drewna sprawiała, że bez trudu stało się ono jednym z głównym materiałów budulcowych. Dzisiaj domy z drewna widać również w Polsce – konstrukcje szkieletowe tworzone są przez topowe firmy. Zaletą jest to, że zaproponują nam one nie samo wybudowanie domu, ale również jego projekt. O nowoczesnych domach drewnianych mówi się wiele także w radio czy telewizji – domy te budowane są zgodnie z zasadami budownictwa pasywnego. Oznacza to, że będą one wspierać odzyskiwanie ciepła oraz nasz portfel!
Jakie projekty cieszą się obecnie największym zainteresowaniem? Bez wątpienia są to domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza. Istotne jest to, że taki dom doskonale wspiera swoich właścicieli w codziennym życiu. Architekci zadbali o to, aby wnętrze domu było odpowiednio oświetlone dużą ilością naturalnego światła. Taki dom posiada także wiele przestrzeni wewnątrz.

Jak budowane są domy w technologii szkieletowej?

Podstawą jest fakt, że z budową nie musimy czekać na cieplejsze dni. Wykorzystanie drewna sprawia, że budowa może rozpocząć się praktycznie w każdym momencie w roku. Druga ważna sprawa to czas budowy – dom z drewna buduje się 2-8 miesięcy, w zależności od tego, w jakim stanie dom ma być oddany do użytku. Warto też wiedzieć, że dom może zostać także profesjonalnie wykończony.