Zalety płynące z klasycznego masażu

Coraz więcej osób przekonuje się, by spróbować masażu klasycznego. Ta forma relaksu, a nawet leczenia dolegliwości, zyskuje fanów dzięki swojemu kompleksowemu działaniu oraz bardzo przyjemnej formie stosowania. Warto zapoznać się z zaletami takiego masażu i samemu spróbować, żeby przekonać się, czy pochwały nie są niezasłużone.

Dla kogo masaż?

Masaż klasyczny to najczęściej spotykana forma masażu, która dzieli się na ogólny oraz częściowy. Ogólny dotyczy całości ciała, z kolei częściowy skupia się na jego elementach. Wybór pomiędzy nimi zależy tylko od klienta. Niemal każdy może skorzystać z zalet masażu, żeby móc cieszyć się odprężeniem oraz zmniejszeniem dolegliwości bólowych.

Istnieje jednak pewna lista przeciwwskazań, a należą do nich różnego rodzaju choroby układów ciała, najczęściej poważne. Warto sprawdzić, co zawiera taka lista, ponadto, powinien o tym poinformować terapeuta.

Jakie wykazuje działanie?

Większość osób korzystających z masażu klasycznego robi to ze względu na zmniejszenie dolegliwości związanych ze stresem. Relaks jest niezwykle istotny zwłaszcza w czasach, kiedy stres jest na porządku dziennym. Spięcie mięśni wysyła do mózgu sygnał o konieczności bycia w pogotowiu, co z kolei przekłada się na poczucie zestresowania.

Masaż klasyczny zapewnia lepsze ukrwienie, a także poprzez pobudzanie zwojów układu nerwowego leżących koło kręgosłupa stymuluje jego prawidłowe działanie. Masaż pobudza mięśnie i skórę do regeneracji, zwiększa ich elastyczność i odporność na uszkodzenia oraz nadwyrężenia.

Jak wybrać specjalistę?

Masaż klasyczny powinien wykonać ktoś, to ma ku temu odpowiednie wykształcenie i umiejętności. Warto zawsze wprost pytać o kwalifikację terapeuty, ponieważ nieumiejętne wykonanie masażu klasycznego nie tylko nie pomoże, ale może wręcz zaszkodzić.

Dobrze, by wykonująca go osoba była fizjoterapeutą lub odbyła konstruktywne, merytoryczne kursy zakończone egzaminem. do prawidłowego, bezpiecznego wykonania masażu niezbędna jest dobra znajomość anatomii i procesów zachodzących w ciele.

Tekst powsta we współpracy z Instytutem zdrowia i urody Medica SPA