Zalety paznokci żelowych

Piękny i długotrwały manicure to elegancki wygląd i pewność siebie w każdej sytuacji. Niestety nie każda Pani może się pochwalić mocnymi paznokciami. Często łamią się one szczególnie przy wykonywaniu takich czynności jak sprzątanie czy pranie ręczne. Istnieje jednak metoda na trwały manicure bez odprysków.

Jak wykonuje się paznokcie żelowe

Dzięki nałożeniu żelu do paznokci stają się one twarde i nie do złamania. Można pozostawić je niepomalowane, wykonać manicure hybrydowy lub po prostu malować zwykłym lakierem. Podstawą jest jednak zawsze żel do paznokci, który nakłada się na przygotowaną płytkę. Masę żelową można uformować w taki sposób, by przedłużyć paznokcie lub po protu jedynie je wzmocnić.

Żel utwardza się w lampie UV przez około 60 sekund. Następnie pilnikiem trzeba zdjąć jego nadmiar oraz nadać paznokciom kształt. Można użyć żelu bezbarwnego, mlecznego lub kolorowego, w zależności od tego, jaki efekt chce się uzyskać.

Dlaczego warto zastosować żel do paznokci?

Przede wszystkim dzięki niemu paznokcie przestaną się łamać. Panie, które miały je krótkie będą w stanie w końcu je odhodować. Żel daje także pewność, że manicure nie zniszczy się w pracy czy też przed ważnym wyjściem.

Taki manicure jest także korzystny dla Pań, które z natury mają bardzo cienkie paznokcie i głębokie pęknięcia są dla nich bolesne. Oczywiście warto wspomnieć także o aspekcie wizualnym. Niezbyt długie paznokcie żelowe prezentują się bardzo elegancko zaś nieco dłuższe, seksownie i drapieżnie. W zależności od rodzaju manicure można dopasować ten efekt do swoich upodobań lub okazji. Żel do paznokci trzeba uzupełnić po jakichś 3 tygodniach, kiedy odrost będzie już mocno widoczny.

Gdzie wykonać paznokcie żelowe?

Takimi pracami zajmują się stylistki paznokci. Warto wybrać specjalistkę z certyfikatem poświadczającym ukończenie niezbędnego kursu. Wykonywanie paznokci żelowych nie należy do najłatwiejszych, trzeba znać odpowiednie techniki po to, by paznokcie dobrze wyglądały, ale także, by ich nie uszkodzić.

Przed wyborem kosmetyczki, która będzie zajmowała się nakładaniem żelu do paznokci warto obejrzeć jej dotychczasowe prace. To pomoże się zorientować, czy ma one stosowne umiejętności i zdolności.

Żel do paznokci znajdziesz w ofercie Chiodo.pl

http://datasolutions.com.pl/analizy-sportowe/ http://ngenuity.org https://electraymartin.com/nowoczesny-taras-w-ogrodzie/