Zadbaj o swój komfort – wybierz dodatkowe ubezpieczenie!

Jak dbać o swoje zdrowie i mienie skutecznej? Obecnie najchętniej wybieraną forma zabezpieczenia mienia i życia są prywatne ubezpieczenia, oferowane nam przez prywatne firmy ubezpieczeniowe. Wybierając konkretne ubezpieczenia możemy nie tylko poprawić nasz komfort podczas podróży zagranicznej, ale też lepiej zadbać o nasz dom, mieszkanie czy samochód. Jak to możliwe?

Dodatkowe ubezpieczenie, dodatkowe możliwości

Zalanie mieszkania, kradzieże czy wypadki samochodowe to codzienność w naszym kraju. Chcąc uniknąć przykrych skutków tych zdarzeń warto zawczasu pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu mienia czy zdrowia, aby móc odzyskać wszelkie poniesione szkody materialne.

Wśród najczęściej wybieranych ubezpieczeń wymienia się ubezpieczenia medyczne. Pakiety konstruowane są w taki sposób, aby zapewnić klientom najlepsze opcje. Dzięki wyszukiwarce mfind.pl znajdziemy najlepsze pakiety – wystarczy wpisać nasz wiek i miejsce zamieszkania. Pakiety zaczynają się od 40 zł miesięcznie – w tej opcji otrzymujemy możliwość korzystania z pomocy lekarza domowego czy internisty, 3 specjalistów, zabiegów ambulatoryjnych, podstawowych badań. W wyższych pakietach liczba specjalistów i badań znacząco wzrasta.

Obowiązkowe i nieobowiązkowe ubezpieczenie samochodu

Posiadacze samochodów zobowiązani są do posiadania ubezpieczenia OC – ten rodzaj ubezpieczenia pokrywa wszelkie szkody wyrządzone przez nas na drodze. Wysokość kwoty ubezpieczenia OC jest uzależniona od naszego wieku, stażu jako kierowców, marki i wieku samochodu. Ubezpieczenie działa przez rok, konieczne jest zachowanie jego ciągłości.

Wielu kierowców decyduje się na zakupienie dodatkowego ubezpieczenia AC czyli autocasco. Takie ubezpieczenie pozwoli nam na odzyskanie pieniędzy za kradzież czy naprawę naszego samochodu.