Zadbaj o biały uśmiech!

Białe zęby to najpiękniejsza ozdoba naszej twarzy. Niestety, nie zawsze posiadamy naturalnie śnieżnobiałe zęby. Wpływ na to mają kwestie genetyczne, jak również nasza dieta, nałogi. Czy możliwe jest przywrócenie zębom ich pięknego wyglądu? Zdecydowanie tak!

Co zmienia kolor naszych zębów?

Na kolor naszych zębów ma przede wszystkim wpływ codziennie spożywane jedzenie. W naszej diecie pełno jest produktów trwale barwiących, wśród nich: kawa, herbata, czerwone wino, buraki. Nie zawsze możemy całkowicie wyeliminować ich spożywanie, jednak ograniczenie może okazać się zasadne. Na kolor naszych zębów ma wpływ również nałóg, jakim jest palenie tytoniu. Wieloletni palacze mają zęby w kolorze żółtym, a tworzący się nalot z czasem ciemnieje i może stać się naprawdę nieestetyczny.

Jak przywrócić zębom biel?

Poza ograniczeniem spożywania kawy, herbaty i innych produktów możemy skorzystać z pomocy stomatologa. Posiada on w swoim gabinecie liczne urządzenia i preparaty, które pozwolą na skuteczne i długotrwałe wybielenie zębów. Zabiegi te są całkowicie bezbolesne i najczęściej wykorzystują promienie laserów i żele. Szukasz profesjonalnej pomocy dentystycznej? Sprawdź: Estetiq – dentysta Opole.