Zachowaj formę zimą!

Lato to czas wzmożonej aktywności fizycznej i troski o swoje ciało. Aby pięknie prezentować się na plaży, uważamy na to, co jemy, aktywnie uprawiamy sport, spędzamy czas na świeżym powietrzu. Wysyp świeżych owoców i warzyw zachęca do zastąpienia ciężkich potraw lekkimi sałatkami, świeżymi sokami i zdrowymi przekąskami. Niestety, tegoroczne lato powoli odchodzi w zapomnienie. Czy jesień i zima musi oznaczać powrót do złych nawyków? Niekoniecznie! Sprawdź, jak zachować formę przez cały rok!

W zdrowym ciele zdrowy duch

Poranna szaruga, spadające temperatury i coraz częściej pojawiający się za oknem deszcz nie sprzyjają aktywności fizycznej. Znaczna część z nas poddaje się pogodzie i zamiast codziennego joggingu funduje sobie dodatkową godzinę w łóżku lub spędza wieczór przed telewizorem. Zamiast bezczynnie patrzeć, jak na brzuchu powoli pojawia się coraz większa oponka, rusz się z kanapy i odwiedź pobliski klub fitness! Moda na zdrowy tryb życia spowodowała, że w niemal każdym, nawet małym mieście działa chociaż jeden klub sportowy. Nie musisz wyciskać ciężarów i wylewać siódmych potów na bieżni. Centra sportowe oferują bardzo ciekawy program. Możesz zapisać się na rozluźniający stretching, pilates wzmacniający mięśnie albo relaksującą ciało i ducha jogę. Możesz mieć pewność, że szybko zauważysz efekty ćwiczeń – sylwetka będzie zachwycać, a Ty będziesz tryskać dobrym humorem.

Zdrowie na talerzu

Nawet najintensywniejsze ćwiczenia nie przyniosą zadowalających efektów, jeśli nie połączysz ich z odpowiednią dietą. Nie próbuj żyć na liściu sałaty – eksperci podkreślają, że kluczem do szczupłej sylwetki i dobrego samopoczucia jest regularne spożywanie zdrowych posiłków. Nie musisz inwestować w drogie diety pudełkowe. Dzięki odpowiednim naczyniom i produktom możesz wyczarować prawdziwe cuda we własnej kuchni. Wielkie zmiany w żywieniu warto zacząć od przejrzenia kolekcji kuchennych akcesoriów. Absolutnym musta have dla każdej osoby dbającej o linię jest garnek z nakładką do gotowania na parze i patelnia z powłoką non-stick, która umożliwia smażenie przy minimalnym udziale tłuszczu. Wszystko, czego szukasz, znajdziesz na stronie gerlach.pl.