Zabiegi frakcyjne na twarzy – w czym mogą nam pomóc?

Nowoczesna medycyna pozwala nam na poprawianie swojej urody i wyglądu na wiele sposobów. Jednymi z najchętniej i najczęściej wykonywanych zabiegów są zabiegi w obrębie naszych twarzy. Zabiegi takie dotyczą skóry, a ich zadaniem jest widoczne odmłodzenie, zminimalizowanie zmarszczek, ale też usunięcie nieestetycznych przebarwień czy blizn. Jak wykonywane są takie nowoczesne zabiegi?

Laserowe usuwanie zmian skórnych

Nasza skóra twarzy narażona jest na szereg czynników, które mogą negatywnie wpływać na jej stan, kondycję, jędrność. Poza złą dieta oraz niedostatecznym nawodnieniem problemem jest duża ekspozycja na promieniowanie UV, ale także palenie tytoniu czy nadmierne spożywanie alkoholu. Zmarszczki to jednak nie jedyny problem z jakim możemy się borykać – wielu z nas posiada blizny potrądzikowe, przebarwienia.

Laser frakcyjny CO2 to jeden z najchętniej i najczęściej wykorzystywanych laserów w przypadku leczenia skóry twarzy. Działanie lasera polega na emitowaniu wiązki światła o określonej długości fali, która penetruje tkankę w precyzyjnie określonym miejscu. Zadaniem lasera jest tworzenie mikrouszkodzeń i wykorzystanie silnej zdolności do regeneracji naskórka. Poprzez mikrouszkodzenia wzmagany jest proces regeneracyjny, który pozwala nie tylko na odbudowanie nowej tkanki, ale też na mobilizacji produkcji kolagenu i elastyny.

Czy zabiegi laserowe są bezpieczne?

Zdecydowanie tak – przeprowadzane profesjonalnym sprzętem i przez wykwalifikowanych specjalistów pozwolą na odzyskanie blasku skóry i pozbycie się szpecących zmian. Przed zabiegiem konieczne jest przeprowadzenie wywiadu lekarskiego. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu laserowego są nowotwory, ciąża i okres karmienia, zmiany skórne o podłożu wirusowym lub bakteryjnym.

http://medicalcom.pl http://merikotka.com/w-poszukiwaniu-idealnych-garnkow-kuchennych/ http://tyxynk.com