Wypoczynek w pięknych okolicznościach przyrody

W Polsce nie brak urokliwych miejsc, które zachęcają do spędzenia aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Z drugiej strony Polacy widzą coraz więcej zalet takiego urlopu: możliwość dotlenienia organizmu, czas spędzony z dala od wielkich miast, poszukiwanie urokliwych, naturalnych i nieskażonych cywilizacją zakątków. Warto zaplanować taki weekend z dala od pracy i cieszyć się urokami przyrody. Od czego zacząć?

Idealne miejsce na wypoczynek – bliżej niż myślisz!

Przede wszystkim musimy znaleźć odpowiednie miejsce na wypoczynek. Dużym zainteresowaniem cieszą się w Polsce góry, jednak i jeziora to ciekawa opcja. Nie myślmy, że jeziora to wyłącznie Mazury. Na obszarze Mazowsza oraz Wielkopolski istnieje wiele akwenów wodnych, które przyciągają niewątpliwym urokiem. Jednym z nich jest Zalew Zegrzyński, który cieszy się niesłabnącą popularnością od lat 60. ubiegłego stulecia. Co warto wiedzieć o tym miejscu?
Jezioro Zegrzyńskie leży w niewielkiej odległości od Warszawy – jest to więc idealne miejsce do tego, aby odpocząć od wielkomiejskiego szumu. Nad jeziorem w ciągu ostatnich kilkunastu lat wyrosła olbrzymia infrastruktura, która umożliwia aktywny wypoczynek. Na co mogą liczyć turyści? Przede wszystkim jest tam bogata baza noclegowa. Znajdziemy tu tani hotel pod Warszawą, liczne pensjonaty o zadowalającym standardzie oraz liczne pola namiotowe. Takie zróżnicowanie pozwala dopasować rodzaj urlopu do możliwości naszego portfela.

Co robić nad wodą?

Możliwości aktywnego wypoczynku nad wodą jest wiele. Przede wszystkim możemy pływać, opalać się, grać w piłkę plażową. Osoby zainteresowane żeglarstwem z pewnością ucieszą liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego (w tym również kajaki, rowerki wodne). Na plażach nie brakuje także licznych punktów gastronomicznych, w których znajdziemy gorące posiłki, zimne napoje, przekąski. Z pewnością dzięki temu uzupełnimy siły na kolejne godziny.