Wypoczynek w górach – gdzie jechać?

Początek grudnia to idealna pora na to, aby zaplanować krótki, kilkudniowy urlop. Zimowa aura i bożonarodzeniowe ozdoby sprawiają, że każde odwiedzane przez nas miejsce staje się magiczne i pełne uroku. Biorąc zaledwie 3-4 dni wolnego możemy wybrać się w góry – a ciekawych pasm górskich w Polsce nie brakuje. Co możemy w nich robić?

Podhale – co warto zobaczyć?

Wypoczynek w górach to przede wszystkim szansa na obcowanie z naturą – wyjścia na szlaki piesze o zróżnicowanej trudności, podziwianie ośnieżonych szczytów, możliwość uczestniczenia w prawdziwych kuligach. To tylko niektóre z oferowanych przez górskie miejscowości atrakcji. Oczywiście od nas zależy, jak spędzimy nasz urlop – dobrym rozwiązaniem jest również odpoczywanie w restauracjach, karczmach, szczególnie przy muzyce góralskiej na żywo. Bez wątpienia to Podhale jest najczęściej odwiedzanym regionem górskim w Polsce – nie bez przyczyny Zakopane nazywane jest zimową stolicą Polski. Zakopane to świetny punkt wypadowy w góry, na kolejkę na Kasprowy Wierch i wiele innych.

Aby uniknąć tłumów warto wybrać bardziej kameralne miasto, np. Bukowinę Tatrzańską. Informacji o noclegach szukaj na willamajerczyk.com.