Wygodnie i oryginalnie w mieszkaniu

Nawet niewielkie mieszkania można urządzić oryginalnie, komfortowo i ze smakiem – przekonują o tym liczni architekci wnętrz. Istotny jest jednak dobry pomysł, czas. Wbrew pozorom nie potrzebujemy dużych nakładów finansowych, aby stworzyć mieszkanie naszych marzeń. Od czego zacząć?

Jakie meble do niewielkich wnętrz?

Pierwszym krokiem może być zapoznanie się z propozycjami magazynów wnętrzarskich. Znajdziemy w nich wiele interesujących możliwości stworzenia funkcjonalnego wnętrza nawet w niewielkich mieszkaniach blokowych. Wykorzystując jasne kolory i nowoczesne meble urządzimy pokoje stylowo i wygodnie. Miejmy fantazję, aby łamać schematy – zamiast dwuczęściowego kompletu wypoczynkowego postawmy na kanapę, fotek oraz pufy z granulatem. Szczególnie te ostatnie cieszą się wielkim zainteresowaniem – pufy w rozmiarze XXL pozwalają na przybranie wygodnej pozycji nawet na leżąco!

Mieszkanie powinniśmy uzupełnić dodatkami. Zamiast jednak kupować bibeloty i stawiać je na meblach postawmy na ozdabianie ścian. Wykorzystajmy zdjęcia! Ciekawym rozwiązaniem jest także wykorzystanie farb magnetycznych czy kredowych. Na pierwszych z nich można wieszać niewielkie kartki czy zdjęcia, na drugich możemy rysować kredami tablicowymi. Ostatni pomysł na pewno przypadnie do gustu dzieciom!