Wybielanie zębów domowymi metodami

Śnieżnobiały odcień zębów to marzenie niejednej osoby. Efekt ten zapewniają chętnym specjalistyczne zabiegi, wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej bądź salonach dentystycznych. Są one jednak na tyle drogie, że nie każdy może sobie na nie pozwolić. Dla osób wolących zadbać o swoje zęby samodzielnie przygotowano na szczęście całą masę środków, które im w tym pomogą.

Jak wybrać dobrą pastę do zębów o działaniu wybielającym?

Pasty wybielające występują na rynku już od dawna. Kosztują od kilku do kilkuset złotych, a dostać je można w aptekach, drogeriach oraz sklepach internetowych. Składają się w głównej mierze z substancji ścierających, które potrafią usunąć mniejsze przebarwienia czy kamień nazębny. Poziom ścieralności oznaczany jest skrótem RDA, dlatego im wyższy będzie jego wskaźnik na paście, tym lepsze okaże się jej działanie wybielające. Wysoka zawartość substancji ścierających sprawia jednak, że pasta do zębów może wywołać np. nadwrażliwość bądź osłabić szkliwo. Po kilku tygodniach użytkowania takiego środku zaleca się zatem zrobienie przerwy w kuracji.

Czy paski do wybielania zębów rzeczywiście działają?

Jeśli jednak wybielające pasty do zębów nie dadzą właściwych efektów, rozczarowana nimi osoba prawdopodobnie sięgnie po paski o podobnym działaniu. Zawierają one specjalny żel, który należy nanieść na szkliwo, przykładając pasek do zębów. Następnie należy odczekać kilkadziesiąt minut i sprawdzić różnicę w lustrze. Oczywiście jednorazowy zabieg nie da optymalnych rezultatów, dlatego zazwyczaj kuracja z paskami wybielającymi trwa od jednego do dwóch tygodni. W sieci można zobaczyć rezultaty wielu osób, które już ją na sobie przetestowały. Jedynym minusem kuracji jest to, że podobnie jak wybielające pasty do zębów, może ona uwrażliwiać szkliwo oraz dziąsła.

A co z naturalnymi metodami?

Nie chcąc jednak stosować żadnych chemicznych produktów, zawsze można pokusić się o przetestowanie w pełni naturalnych metod wybielających, bo takie również istnieją. W Internecie sporo się już mówi o cudownych właściwościach oleju kokosowego, który potrafi zdecydowanie wybielić szkliwo. Aby ten efekt osiągnąć, należy codziennie płukać nim jamę ustną, robiąc to przez ok. 20-30 minut. Rezultaty będą jeszcze lepsze, jeśli płukanki będzie się przeprowadzać dwa rany dziennie – rano i wieczorem.

Warto na pewno przetestować te wszystkie wybielające pasty do zębów, paski oraz naturalne metody, by wreszcie uzyskać uśmiech, o jakim od zawsze się marzyło. Piękne zęby zdecydowanie poprawiają wygląd.

Więcej informacji znajdziesz na stronie profimed.com/katalog/pasty-do-zebow

artykuł https://www.vfiles.com/profile/zwrotpodatkow1/about http://osk-lejdis-gentleman.pl/ licówki Kraków ortodoncja katowice