Usprawnienia w firmie

W dzisiejszych czasach konkurencja jest duża i to praktycznie w każdej branży. To, dlatego firmy szukają najlepszych rozwiązań, które usprawniłyby ich działania i pomogły zwiększyć wiarygodność i pozycję na rynku.

Strategia promocji


Reklama to połowa sukcesu, pamiętajmy, że bez odpowiedniej promocji wielu klientów może przejść obok naszej oferty obojętnie. Dlaczego? Jeżeli nie będziemy się wyróżniać i nie zdołamy zainteresować swoją ofertą, szanse na powodzenie są niewielkie. To, dlatego odpowiednia strategia promocji jest tak ważna i warto inwestować w reklamę, szczególnie na początku działalności. Obecnie nie można przejść obojętnie obok reklamy internetowej, musimy pamiętać o pozycjonowaniu, aktywności w mediach społecznościowych oraz content marketingu. Oczywiście tradycyjne formy reklamy, także są bardzo ważne i nie należy z nich rezygnować.

Sprawne zarządzanie przedsiębiorstwem jest dzisiaj dużo prostsze niż kilka lat temu. Obecnie mamy dostęp do praktycznych programów finansowo księgowych, elektronicznych kalendarzy, narzędzi do zarządzania czasem, aplikacji mierzących efektywność pracy. Przy czy trzeba wiedzieć, jakie rozwiązania będą odpowiednie dla danej branży. Wybór odpowiednich narzędzi powinien być uzależniony od trybu pracy.

Programy finansowo księgowe


Niesprawny obieg dokumentów w firmie, powoduje wiele negatywnych konsekwencji. Przede wszystkim znacznie wydłuża czas pracy oraz zmniejsza produktywność pracowników. Jeżeli wprowadzanie danych do komputera zajmuje zbyt wiele czasu, to nie mają oni czasu nie inne aktywności. To z kolei powoduje spadek efektywności pracy i mniejsze zyski. Okazuje się, że elektroniczny obieg dokumentów, pozwala zaoszczędzić do 50% czasu, tak więc każda firma powinna zadbać o odpowiedni program finansowo księgowy. W ten sposób można sprawnie zarządzać firmą oraz zachodzącymi wewnątrz niej procesami. Pamiętajmy, że sprawny obieg dokumentów to nie tylko ich szybkie przekazywanie, ale także dobrze sformułowane procedury przypisujące odpowiedzialność za procesowanie faktur.

Kolejna zaleta takiego rozwiązania to dużo mniejsze koszty druku. Według badań przeprowadzonych przez KPMG wynika, w polskich formach wykorzystuje się średnio 1,3 ryzy papieru do drukowania w ciągu miesiąca. Z czego marnujemy około 8,2% wydruków, czyli dużo. Oczywiście do tego trzeba doliczyć jeszcze energię oraz tonery, co generuje jeszcze większe koszty. Programy finansowo księgowe cieszą się dużą popularnością, elektroniczny obieg dokumentów wprowadza większość firm.

Programy do zarządzania czasem


Wiele osób przyzwyczaiło się do kalendarzy papierowych i nie wyobraża sobie bez nich codziennego funkcjonowania. Inni z kolei posługują się wyłącznie plenerem elektronicznym, który ma tę przewagę, że nie trzeba w nim nic skreślać, wystarczy usunąć zapisaną notatkę. Powstało również wiele programów do zarządzania projektami, które umożliwiają monitorowanie postępów pracy zespołu i przydzielanie obowiązków.

Narzędzia elektroniczne znacznie poprawiają efektywność pracy, dlatego warto wziąć je pod uwagę i poświęcić chwilę czasu na zapoznanie się z ich funkcjonalnością.

W artykule zostały wykorzystane analizy firmy Boss Plus – programy finansowo księgowe