Sztućce ze stali nierdzewnej niezbędne w każdym domu

Pięknie wykonane, połyskujące sztućce są nie tylko praktycznym narzędziem ułatwiającym spożywanie posiłków, ale również stylowym dopełnieniem eleganckiego stołu. Jakie sztućce będą w nienagannym stanie służyć przez długie lata? Sprawdź nasz rady!

Niezawodna stal nierdzewna

Czynnikiem mającym decydujący wpływ na jakość sztućców jest ich główny budulec. Jeszcze do niedawna dużą popularnością cieszyły się sztućce posrebrzane. Dzisiaj producenci odchodzą od wymagającego starannej, czasochłonnej pielęgnacji i odpowiedniego mycia srebra na rzecz bardziej praktycznej stali nierdzewnej.

Wybierając zestaw, warto szczególną uwagę zwrócić na wyroby oznaczone symbolem 18/10. Taki znak wytłoczony na sztućcach informuje nas, że w stopie stali znajduje się aż 18% chromu oraz 10% niklu. Obecność tych pierwiastków sprawia, że sztućce wyróżniają się wysokim połyskiem, są odporne na zarysowania oraz nie pokrywają się rdzawymi plamami. Co ważne, ostre detergenty oraz wysokie ciśnienie i temperatury panujące w zmywarkach nie stanowią dla nich żadnego zagrożenia. Czołowi producenci posiadają w sprzedaży sztućce o połyskującym lub matowym wykończeniu.

Łyżeczki, widelczyki, sztućce do ryb – doskonałe pomysły na prezent na nowe mieszkanie

Elegancka walizka kryjąca w sobie zestaw sztućców dla dwunastu osób, komplet widelczyków do ciasta albo łyżeczek do latte to doskonałe pomysły na prezent na nowe mieszkanie lub ślub. Najlepsi producenci oferują pięknie zapakowane kolekcje o minimalistycznej, prostej linii lub stylizowane na styl retro, dzięki czemu bez trudu znajdziesz opcję współgrającą z gustem bliskiej osoby.

http://www.domyigaraze.pl/ felieton https://sanepid.forumoteka.pl/ ortodoncja katowice implanty Kraków