Suknie ślubne a typ sylwetki

Dobrze dopasowana suknia ślubna musi być dopasowana przede wszystkim do typu posiadanej sylwetki. Warto poznać te najpopularniejsze, by wiedzieć czym się kierować. Trzeba jednak pamiętać też, że ważne są porady specjalistów z salonów ślubnych. Jeśli chodzi o tanie suknie ślubne Trójmiasto może je niemal zagwarantować. Do tego, znajdują się tam specjaliści, którzy pomogą dobrać strój do figury.

Sylwetki „owocowe”

1. Sylwetka o kształcie jabłka – czyli: rozbudowane ramiona, dość duży biust, brak zarysowanej talii i krągłe biodra.
Pasują do niej fasony proste, z pionowymi cięciami i miękko układającym się dołem sukni. Do tego zwiewne rękawki albo bolerko (unikać trzeba cienkich ramiączek. W takim wypadku niezbędny jest minimalizm ozdób i drapowań, a najlepszy dekolt to ten w kształcie „V ”, Modele sukni: empire albo model A.
2. Sylwetka o kształcie gruszki: wąskie ramiona, mały biust, płaski brzuch, ale masywne nogi. Najlepszy jest tutaj klasyczny model sukni: z szerokim dołem i odcięciem w talii (np. przewiązanym wstążką). Zabieg podkreślenia małej talii sprawi, że ramiona wydadzą się bardziej proporcjonalne. U kobiet z tym typem sylwetki sprawdzą się szczególnie (popularne w więc tanie suknie ślubne), czyli modele z odkrytymi ramionami. Unikać należy ozdób na biodrach.

Inne typy sylwetek

3. Sylwetka o kształcie kolumny: wąskie ramiona i biodra, oraz dość mały biust. Można tutaj zdecydować się na suknie na cienkich ramiączkach lub z całkiem odkrytymi ramionami, i takie poszerzające biodra (np. błyszczące). Dziewczyna o takiej figurze może pozwolić sobie na wybór dość awangardowych modeli.
4. Sylwetka o kształcie klepsydry: szersze ramiona i biodra oraz wyraźne zarysowana talia, a także średni biust. Taka kobieta dobrze będzie wyglądać w sukni typu „syrena”, ale tak naprawdę może pozwolić sobie na dowolny model, gdyż w żadnym nie powinna wyglądać niekorzystnie. Jeśli biust nie jest zbyt mały warto pomyśleć o sukni na ramiączka z dekoltem w kształcie „V”.
5. Sylwetka o kształcie kielicha: rozbudowana linia ramion i spory biust, oraz wąska linia talii i bioder. Sprawdzić się tutaj mogą dwuczęściowe modele, najlepiej różne pod względem faktury i tkanin. Góra sukni może być uszyta np. z miękkiej i matowej tkaniny, a dół powinien być wtedy błyszczący (np. z krynoliny) i rozszerzający się ku dołowi. Wskazane są także marszczenia w okolicach bioder, które optycznie poszerzą talię i wyrównają proporcję sylwetki.
Wszystkie opisywane suknie ślubne Trójmiasto posiada w swoich salonach, gdzie można je do woli przymierzać.

Więcej o sukniach slubnych dowiesz się na stronie producenta http://www.agnesfashiongroup.pl/