Stylowe lampy w nowoczesnym domu

Urządzanie wnętrz w mieszkaniu to niełatwe zadanie, wymagające wyczucia estetyki i znajomości nowoczesnych stylów. Wszystkie elementy wnętrza powinny być do siebie dopasowane, aby stworzyć efektowną, zgraną całość. Nie można pominąć istotnej części wyposażenia, jakim są stylowe lampy. Odpowiednie oświetlenie może bardzo pozytywnie wpłynąć na wygląd wnętrza, warto mu więc poświęcić trochę czasu. Jednym z najważniejszych elementów oświetlenia są lampy wiszące. Które z nich wybrać?

Wybór lampy sufitowej zależy od stylu, w jakim jest urządzone mieszkanie

Inna lampa sprawdzi się, jeśli w domu panuje styl nowoczesny, a zupełnie inna będzie pasowała do stylu industrialnego. Nie da się określić jednego rodzaju lamp, które są obecnie w modzie. Przykładowo, nowoczesne lampy wiszące z reguły mają proste formy i ograniczoną kolorystykę- najczęściej spotykane kolory to biel, czerń, srebro i różne odcienie szarości. W stylu nowoczesnym powodzeniem cieszą się duże lampy, na przykład chromowane kule. Chętnie stosowane są też lustrzane powierzchnie, które wyglądają szczególnie ciekawie na okrągłych lampach.

Inne trendy obowiązują w przypadku stylu skandynawskiego, który od pewnego czasu jest chętnie stosowany w polskich domach. Styl skandynawski uwielbia naturalne materiały, a przede wszystkim drewno. Również lampy mogą mieć drewniane elementy, ale mile widziane są też lampy z metalu, szkła czy tworzywa sztucznego. Styl skandynawski umiejętnie łączy proste, nowoczesne formy z naturalnymi dodatkami, stąd wybór lamp do mieszkania urządzonego w ten sposób jest szeroki.

Kolejnym stylem o którym warto wspomnieć, jest styl industrialny

Jego popularność w ostatnim czasie znacznie wzrosła. Pojawiły się również lampy sufitowe pasujące do tego stylu. Składają się przeważnie z drutów bądź łańcuchów oraz z oszklonego klosza. Styl industrialny czerpie inspiracje z przemysłowych hal i magazynów, stąd prostota i skromny wygląd tych lamp.

Zupełnym przeciwieństwem stylu industrialnego jest glamour

Tutaj niezbędnym elementem będą eleganckie, stylowe lampy. Mile widziane są duże, kryształowe żyrandole. Glamour kocha wszystko, co przyciąga wzrok, błyszczy i wygląda luksusowo, stąd też lampy mogą mieć wyszukane formy i mnóstwo błyszczących kryształków.

Oczywiście styl, w jakim urządzone jest mieszkanie, nie powinien być jedynym czynnikiem decydującym o wyborze odpowiedniego oświetlenia. Bardzo ważne są kierunek, natężenie światła i oczywiście pomieszczenie, w którym ma znaleźć się lampa. O tym wszystkim również należy pamiętać, wybierając lampy wiszące do swojego mieszkania.

Pompy zatapialne Tolerancja Zagrożenia na półrocze torby papierowe ortodoncja katowice