Stojaki na rowery

Przechowywanie roweru to zadanie związane z organizacją miejsca oraz niejednokrotnie zaoszczędzeniem potrzebnej przestrzeni. Jest to trudne szczególnie w odniesieniu do małych pomieszczeń, wewnątrz których niemożliwie jest umieszczenie roweru. W podobnych sytuacjach najczęściej konieczne jest zorganizowanie miejsca dla roweru poza mieszkaniem.

Wiaty dla rowerów / rowerownie

Jedną z coraz częściej spotykanych propozycji jest tworzenie przez administrację budynków mieszkalnych specjalnych miejsc do przechowywania rowerów mieszkańców. Są to zarówno pomieszczenia nazywane potocznie rowerowniami, jak i wiaty poza budynkiem.

Mają one na celu umożliwienie rowerzystom mieszkającym w danym bloku bezpieczne i funkcjonalne przechowywanie rowerów.

Stojaki na rowery – ułatwienie w przechowywaniu

Adekwatną propozycją w odniesieniu do podobnych miejsc jest wykorzystanie stojaków na rowery – zapewniają one stabilne ustawienie rowerów w pozycji stojącej, dzięki czemu możliwe jest zmieszczenie większej ilości sprzętów w jednym miejscu.

Stojaki na rowery dostępne są w różnych wersjach, wybieranych w zależności od miejsca ich zamontowania. Sklepy oferują stojaki wykonane ze stali nierdzewnej lub ocynkowane, jak również przeznaczone do zabetonowania. Podobne rozwiązania stanowią alternatywę często wykorzystywaną podczas przechowywania rowerów na zewnątrz budynku.

Stojaki na rowery – różne rodzaje

W sklepach branżowych można odnaleźć ofertę stojaków na rowery, która okazuje się wyjątkowo bogata – nie tylko w nawiązaniu do materiału, z jakiego wykonany jest stojak, lecz również jego kształtu.

Stojaki umożliwiają ustawienie rowerów obok siebie w szeregu, jak również w kole – podobne opcje dają szansę na dostosowanie rodzaju stojaka do indywidualnych właściwości miejsca, w którym mają być stawiane rowery.

Ponadto warto zwrócić uwagę na możliwość parkowania różnych modeli oraz wielkości rowerów przy omawianych stojakach – optymalne rozstawienie stanowisk oraz łatwość przypięcia rowerów za ramę to kolejne zalety wspomnianego rozwiązania, jakim jest stojak na rowery.

Tekst przygotowany we współpracy z Calus-P