Statuetki szklane – metoda grawerowania ma znaczenie

Statuetki szklane są doskonałym pomysłem na prezent dla bliskich osób. Dzięki nim możemy wyrazić uczucia, a także podziękować, czy nagrodzić kogoś. Stanowią one unikalny prezent, który jest nie do podrobienia. Co ciekawe można je samodzielnie zaprojektować, bądź też skorzystać z gotowych już projektów, które znajdują się w katalogu.

Statuetki szklane – jakie wybrać?

Wybór odpowiedniej statuetki szklanej w dużej mierze zależy od naszych preferencji, ale i okazji. Statuetka szklana, która ma być prezentem dla rodziców z okazji rocznicy ślubu może być w kształcie serca. Warto także zamieścić ich wspólne zdjęcie, co dodatkowo doda prezentowi niepowtarzalnego charakteru. Będzie on się zawsze kojarzył z miłymi wspomnieniami.

Z kolei nowożeńcy również mogą podarować rodzicom taki prezent. Na statuetce może być umieszczone ich wspólne zdjęcie i dołączony do tego wiersz, wraz z osobistymi podziękowaniami.

Firmy specjalizujące się w tworzeniu statuetek szklanych wykonują zlecenia zgodnie z potrzebami klientów, a także z ich projektów.

Grawerowanie statuetek szklanych

Wszystkie statuetki na życzenie klientów mogą mieć wygrawerowane napisy. Są one wykonywane specjalistyczną techniką i laserem 3d, dzięki temu napis jest idealnie naniesiony, bez jakichkolwiek niedociągnięć.

Proces grawerowania na szkle jest trudny i wymaga precyzji. Wiązka lasera nanoszona jest wewnątrz szkła. Prowadzi to do wytworzenia się mikropęknięć na tej powierzchni. Umożliwia to dalsze poprowadzenie lasera i osiągnięcie niepowtarzalnego efektu, którego nie da się podrobić

Statuetki szklane – techniki grawerowania

Na statuetkach mogą być grawerowane zdjęcia 2d. Robione jest to na jednej płaszczyźnie, dzięki temu uzyskuje się efekt cieniowania i lekkiego zamazania. Inną możliwością jest grawerowanie 3d, zarówno obrazów, jak i zdjęć. W tej technice grawerowanie odbywa się na trzech płaszczyznach, co daje niesamowity efekt.

Grawerowanie 2,5d jest także ciekawe. Tę technikę stosuje się zazwyczaj do grawerowania portretów ze zdjęć. Dzięki niej uzyskuje się przestrzenny obraz. Cechuje go dodatkowa głębia i kąt 180 stopni. Można odwzorować idealnie każdy nawet najmniejszy detal.

Każdą statuetkę szklaną można także ozdobić, umieszczając w niej światło led.

Statuetki szklane znajdziesz na Pucharowo.pl

http://martanaeran.phorum.pl/ zobacz http://3az.pl/lasery-co2-w-trosce-o-piekna-skore/ licówki Kraków ortodoncja katowice