Sprzedajesz mieszkanie? Z nami będzie to proste!

Gdy wystawiamy mieszkanie na sprzedaż, musimy liczyć się z okresem wzmożonej pracy. W końcu mieszkanie do tej sprzedaży należy odpowiednio przygotować. Prócz tego pozostają nam do załatwienia formalności, jak i kwestie prawne. Jak się za to wszystko zabrać?

Dokumentacja

Plan to podstawa każdego działania. By mieszkanie na sprzedaż zostało szybko sprzedane, musimy wiedzieć, co robić i kiedy to robić. Po pierwsze musimy pamiętać o załatwieniu odpowiednich dokumentów: przydział spółdzielczy, akt notarialny, czy wypisy z księgi wieczystej. Im wcześniej przygotujemy te dokumenty, tym lepiej dla nas. Nie będziemy się przez to później uwijać jak w ukropie. Kolejnym punktem jest skompletowanie dokumentów poświadczających nasze miesięczne opłaty za mieszkanie. Trzecim punktem będzie potwierdzenie wszystkich remontów i zmian w mieszkaniu- instalacje, kanalizacja itp.- mogą być one w postaci faktur.

Przygotowanie mieszkania

Gdy uda nam się ogarnąć dokumentacje pozostaje nam wizualne przygotowanie mieszkania. O czym należy pamiętać? O kilku zasadach- ma być przestrzennie, prosto i minimalistycznie! Zagraconym mieszkaniom na sprzedaż mówimy stanowcze i głośne nie!

Wynieśmy zatem wszystkie nasze rzeczy, które nie idą na sprzedaż. Pozbądźmy się ramek dna zdjęcia i wszelkich innych ozdobników. Zostawmy tylko to, co konieczne. Gdy już uda nam się odgruzować przestrzeń (nie da się ukryć, że to doświadczenie bardzo oczyszczające) to czas na kolejny punkt programu.

Naprawianie! Przejdźmy się po mieszkaniu. Sprawdźmy kontakty, listwy, fugi, panele- wszystko, co może być zepsute, bądź wymaga od nas drobnych napraw. Te naprawy zajmą nam maksymalnie kilka godzin, ale pozwolą nam na sprzedanie mieszkania po atrakcyjniejszej dla nas kwocie. W końcu nikt nie zwróci nam uwagi na to, że coś jest średnio zadbane, bądź wymaga naprawy.

Porządek to punkt ostatni, ale niezwykle ważny. Mieszkanie nie tylko powinno lśnić czystością, ale i pachnieć. Jeśli samemu nie macie czasu na tak gruntowne porządki, skorzystajcie z osoby, która zrobi to za was. Warto dać zarobić dobrej sprzątaczce, która sprawi, że nasze mieszkanie będzie wręcz pachniało czystością.

Gdy spełnimy te wszystkie warunki, dopiero możemy brać się za sprzedawanie mieszkania. Teraz mamy pewność, że dopełniliśmy wszystkich formalności. Pozostaje nam czekać na klientów. Resztę rzeczy mamy za sobą, dzięki dobrej organizacji i planowaniu. Życzymy miłego wicia gniazdka w waszym nowym mieszkaniu, teraz tam będziecie budować nowe wspomnienia.

Artykuł powstał w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Modernbud z Legnicy