Sposoby na porost brody

Coraz więcej osób, inspirując się instagramowymi modelami czy nawet przechodniami na ulicy, postanawia zapuścić imponującą brodę. Ma to sprawić, że będziemy wyglądali poważniej i dostojniej.

Istotna jest niestety w tej kwestii genetyka. Niektórzy mężczyźni już w okolicach 20 roku życia mogą z powodzeniem zapuszczać brodę i przy odrobinie cierpliwości i wysiłku świetnie im to wyjdzie. Inni z kolei mogą mieć nawet 25-30 lat, a ich brody nadal nie będą prezentowały się tak, jak tego oczekują ich właściciele. Są jednak pewne sposoby na porost brody, które mogą nieco poprawić Twoje rezultaty w zapuszczaniu jej.

1. Duża ilość snu

Broda rośnie głównie podczas snu, wtedy, gdy cały organizm się regeneruje. Dlatego pamiętaj, aby spać przez rekomendowane 8 godzin dziennie, a nawet więcej. Z pewnością wyjdzie Ci to na dobre.

2. Pamiętaj o aktywności fizycznej

Dla zapuszczenia brody kluczowy jest wysoki poziom testosteronu, a ten wydziela się aktywniej wtedy, gdy intensywnie ćwiczymy. Najlepiej sprawdzi się trening siłowy, bazujący na podstawowych, wielostawowych ćwiczeniach. Pompki, podciąganie na drążku, przysiady, wyciskanie sztangi, martwy ciąg – te ćwiczenia będą idealne zarówno dla Twoich mięśni, jak i brody.

3. Staraj się jeść zdrowo

Powinniśmy dostarczać organizmowi wszystkich potrzebnych składników, dbając o jego prawidłową regenerację. Wtedy też broda będzie szybciej nam rosnąć. Oczywiście, okazjonalny wypad na pizzę ze znajomymi nie zaszkodzi. Staraj się jednak, aby w Twojej diecie było dużo warzyw, owoców, białka. Możliwe, że efekty Cię zaskoczą.

4. Wykorzystaj odżywki na porost brody

Na rynku są obecne specjalistyczne środki na porost brody. Posiadają one odżywcze składniki, dzięki którym broda powinna rosnąć szybciej. Środek na porost brody bez problemu znajdziesz w internecie czy w aptece. Na efekty stosowanie odżywki będziesz musiał poczekać około miesiąca, po czym będziesz mógł ocenić jej skuteczność.

5. Pozwól swojej brodzie rosnąć

Ciągłe dotykanie brody potrafi osłabić rosnące na niej włosy, nie jest to więc zalecana praktyka. Dlatego jeśli stosujesz się do wszystkich zaleceń z tego poradnika, po prostu cierpliwie poczekaj na rezultaty. Codzienne oglądanie i „grzebanie” w brodzie nie sprawi, że efekty nastąpią szybciej. Dużą rolę odgrywa tu genetyka i u jednych efekty przyjdą szybciej, a inni będą musieli trochę na nie poczekać. Grunt to cierpliwość i pozytywne nastawienie, dużo odpoczynku, aktywność fizyczna, zdrowa dieta. Nie bez znaczenia są też środki na porost brody dostępne w internecie i aptekach.