Spokojny i relaksujący sen

Odpowiednio umeblowana i zaaranżowana sypialnia to gwarancja wypoczynku oraz relaksu. Polacy coraz częściej wnikliwie przyglądają się propozycjom projektantów wnętrz, czerpiąc inspiracje głównie z katalogów wnętrzarskich oraz portali związanych z dekoratorstwem. Dzięki temu nasze sypialnie wyglądają estetycznie i są miejscami, gdzie chętnie spędzamy czas, nie tylko podczas snu. W sypialniach czytamy, oglądamy telewizję, rozmawiamy z partnerem. Jak dobrać idealne meble do tego miejsca?

Najważniejsze jest łóżko!

Kluczowym meblem jest oczywiście łóżko. Przez wiele lat wybieraliśmy je na podstawie ogólnego wyglądu oraz ceny. Warto jednak bliżej przyjrzeć się temu produktowi. Przede wszystkim łóżko musi mieć odpowiednie wymiary, gdyż sypialnie mogą być zarówno małe, jak i duże. Wielkość łóżka ma znaczenie! Ważna jest także długość – przyjmuje się, że łóżko powinno być dłuższe od naszego wzrostu o ok. 30 cm. Najczęściej kupowane są łóżka o długości 200 cm. Istotnym parametrem jest także materiał, z którego wykonano łóżko. Najczęściej w tym celu wybierane jest lite drewno, które jest niezwykle odporne na uszkodzenia. Dostępne są także łóżka z płyt drewnianych.

Sypialnie muszą zostać wyposażone także w szafę lub przynajmniej jedną komodę – w mieszkaniach blokowych takie rozwiązanie pozwala na przechowywanie prywatnych rzeczy z dala od oczu odwiedzających gości.