Skrzynki na owoce – materiał ma znaczenie

Firma, która rozpoczyna swoją działalność sadowniczą musi wyposażyć się w skrzynki na owoce, w których czekać będą na transport do sortowni, hurtowni i punktów sprzedaży. Niektórym wydaje się, że drewniane są najbardziej odpowiednie, gdyż są w pełni naturalne, podobnie, jak przechowywane w nich owoce. Jednak czy jest tak w istocie?

Skrzynki na owoce a zmienne warunki atmosferyczne

Zbiory w sadzie odbywają się w różnych warunkach atmosferycznych, a skrzynki drewniane łatwo nasiąkają wilgocią, którą drewno w znaczący sposób absorbuje. Jeśli w skrzynkach znajdują się owoce rozpoczyna się proces gnilny. Dlatego lepiej wybierać pojemniki na owoce plastikowe, które posiadają perforowane ściany, dzięki czemu przenika przez nie woda, a nie gromadzi się na ściankach. Ponadto zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, co jest ważne kiedy skrzynki ustawione są jedna na drugiej.

Pojemniki na owoce – optymalna wielkość do przechowywania owoców

Pojemnik plastikowy na owoce powinien mieć optymalną wielkość, aby móc go umieścić razem z innymi w większej palecie, która również wyposażona jest w perforowane ściany. Jest odpowiednim wyborem również ze względu na ciężar, który ma znaczenie w transporcie. Bowiem im większy tonaż, tym większe zużycie paliwa, a tym samym wydatki dla przedsiębiorstwa.

Pojemnik plastikowy na owoce – renoma dla firmy sadowniczej

Dzięki używaniu najlepszej jakości pojemników plastikowych na owoce firma sadownicza buduje swoją renomę. Składując jabłka czy gruszki w plastikowych pojemnikach mają pewność, że trafiają na sortownię, do hurtowni, a także do punktów sprzedaży jak najlepszej jakości owoce.

Pojemniki na owoce – można składować na zewnątrz po opróżnieniu

Zaletą pojemników na owoce jest możliwość trzymania ich na zewnątrz, kiedy są puste. Skrzynki drewniane muszą być cały czas trzymane w pomieszczeniu ze względu na to, że nasiąkają wodą. Ponieważ pojemniki plastikowe są lżejsze łatwiej można je wynieść by wysprzątać magazyn i nie trzeba martwić się o pogodę.

Wybierając skrzynki na owoce trzeba przede wszystkim kierować się materiałem, z jakiego zostały wykonane. Trwałość na wiele lat modeli wykonanych z plastiku jest wystarczającym powodem, aby się w nie zaopatrzyć. Ponieważ są kompatybilne z plastikowymi skrzyniopaletami są bardziej użyteczne w transporcie od drewnianych, których w jednej palecie zmieści się mniej, a do tego same w sobie będą stanowiły spory ciężar, co powodowałoby trudności w ich przenoszeniu. Zatem warto wybierać najlepszej jakości pojemniki na owoce wykonane z plastiku.