Serwis narciarski

Serwis narciarski z racji sezonowości sportu, jako samodzielnie działający punkt, poza terenem górzystym, miałby marne szanse na przetrwanie. Ponieważ zapotrzebowanie na usługi serwisowe jest wszędzie, wszak zapaleńcy białych sportów mieszkają w różnych rejonach kraju, serwisy funkcjonują w połączeniu np. ze sklepem rowerowym lub sportowym. Aby znaleźć najbliższy serwis należy w wyszukiwarce wpisać np. serwis narciarski kraków.

Serwis narciarski

Dobrze jest, gdy pracownicy serwisu są nie tylko profesjonalistami, fachowcami, ale także pasjonatami. Ich zapał i wiedza udzieli się klientowi, wzbudzi ich zaufanie, a także, co ważne – sprawi, że przed wyjazdem w następnym sezonie, klient ponownie skorzysta właśnie z ich usługi. A może zdecyduje się na kartę stałego klienta? Zadbany sprzęt to podstawa bezpieczeństwa i komfortowej jazdy.

Czym zajmuje się serwis narciarski?

Serwis nie ogranicza swoich usług jedynie do nart, z powodzeniem przygotować w nich można także deski snowboardowe czy narty biegowe. Nie ważne czy do zawodów czy do jazdy rekreacyjnej. Profesjonaliści położą nacisk na to, by krawędzie, ślizgi i wiązania zagwarantowały optymalną i bezpieczną jazdę. W zależności od dostępnego czasu (niektórzy dbałość o sprzęt stawiają na ostatnim miejscu) serwis może trwać od jednego do trzech dni.

Mały serwis

To czynności naprawdę niezbędne – wyrównanie ślizgu, smarowanie na gorąco i jego polerowanie, ręczne ostrzenie bocznych krawędzi, podcięcie dolnych krawędzi.

Duży serwis

To kompleksowe czynności, rozszerzone o uzupełnienie ubytków i zadrapań, czyszczenie oraz planowanie ślizgu, ręczne wygładzenie krawędzi diamentem, regulację i naprawę wiązań, komputerową diagnostykę wypięcia.

Dlaczego przygotowanie sprzętu jest tak ważne?

Różne rodzaje śniegu i lodu, po których jeździ się na stokach, sprawiają, że same umiejętności i doświadczenie narciarza nie są wystarczające, by nie zrobić krzywdy sobie lub innym współuczestnikom. Ostre krawędzie nart pozwalają lepiej skręcać i lepiej trzymają się podłoża. Warstwa parafiny, którą nakładają serwisanci na powierzchnię ślizgu, to ochrona przed przylepianiem się śniegu i przed kryształami lodu. Sprawne wiązania, dostosowane do wieku, ciężaru i umiejętności narciarza, to gwarancja, że gdy zajdzie taka potrzeba, buty narciarza zostaną wypięte i w ten sposób uniknie on kontuzji.

Serwisy w sezonie mają pełne obłożenie. Warto o sprzęt zadbać wcześniej, zadzwonić i zaklepać termin w serwisie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/cms/serwis serwis narciarski kraków.

http://capitalareafriendsoftransit.org/czy-rozwod-mozna-przeprowadzic-szybko/ http://ultimate-demi.org/wybieramy-nowoczesne-palenisko-na-taras/ https://pmcrockland.com/bezpieczenstwo-podczas-nauki-jazdy-konnej/