Rozwiązania przydatne w przydomowym garażu

Garaże kojarzone są przede wszystkim z nieporządkiem – zazwyczaj lądują tam przedmioty, których nie wykorzystujemy na co dzień, rzeczy zepsute, przeznaczone do naprawienia. W praktyce garaż bardzo szybko staje się pomieszczeniem zagraconym, do którego przychodzimy niechętnie, tylko w razie potrzeby. Poniżej przedstawiamy kilka rozwiązań, które pozwolą na zmianę wyglądu i funkcjonalności tego pomieszczenia.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Z pewnością pierwszym krokiem podczas sprzątania garażu będzie przegląd obecnych w nim przedmiotów i wyrzucenie tego, co od lat stoi zepsute i czeka na naprawienie. Zazwyczaj takie przedmioty możemy wywieźć na złom. Zwróćmy szczególną uwagę n stosowane do tej pory regały i półki. Większość takich konstrukcji była robiona z desek drewnianych. Po latach może okazać się, że nie są one podatne na działanie wilgoci czy brudu, mogą się kruszyć, pleśnieć. Zamiast nich zastanówmy się nad wykorzystaniem regałów półkowych, które tworzone są najczęściej z metalowych półek, cynkowanych proszkowo. Wykorzystanie takich półek w przydomowym garażu może okazać się strzałem w dziesiątkę: wysokość kolejnych półek ustalamy sami, podczas ich skręcania. Dodatkowo tego rodzaju półki są odporne na uszkodzenia, działanie wody, wnikanie rdzy czy odkształcenia. Podobnie ma się sprawa z regałami na opony – ich zastosowanie pozwoli na bezpieczne przechowywanie opon na zmianę.

Odpowiednie oświetlenie w pomieszczeniu

Drugim istotnym aspektem jest zadbanie o dobre oświetlenie, szczególnie jeśli garaż jest również naszym miejscem do majsterkowania. Zamiast jednej żarówki wiszącej z sufity zadbajmy o złożony system oświetlenia, pozwalający na rozświetlenie każdego zakamarka garażu. Wybierz żarówki o chłodnej barwie – oczy męczą się przy nich zdecydowanie mniej.

Pompy odwodnieniowe prawo jazdy bemowo https://dziendobry.tvn.pl/a/taras-jak-drugi-salon-podpowiadamy-co-powinno-sie-w-nim-znalezc ortodoncja katowice torby ozdobne