Rozwiązania do mieszkania dla dwojga

Mieszkanie singla znacznie różni się od tego zamieszkałego przez parę. Gdzie więcej osób, tam i z reguły większa ilość rzeczy. Istnieje także wiele rozwiązań, które sprawiają, że życie dwóch osób pod jednym dachem jest milsze i łatwiejsze.

Łazienka

Oczywiście, najwygodniejsza sytuacja jest wówczas, kiedy mamy do dyspozycji dwie łazienki. W większości mieszkań nie możemy sobie jednak na to pozwolić. Jednak rozwiązaniem, które często stosowane jest wówczas i całkiem dobrze się sprawdza jest osobne pomieszczenie wc i osobna łazienka. Sprawia to, że, szczególnie w godzinach porannych, domownicy mniej wchodzą sobie w drogę.
Jeśli chodzi o romantyczne rozwiązania, warto zainwestować w większy prysznic czy wannę. Kabiny prysznicowe prostokatne spokojnie zmieszczą dwie osoby. To samo dotyczy dużych wanien.

Sypialnia

Dużą zmianę trzeba dokonać także w sypialni – wymienić wąskie, jednoosobowe łóżko na tak zwane „łoże małżeńskie”, w którym mieści się dwoje ludzi. Warto zadbać także o to, aby po dwóch stronach łóżka znajdowały się niewielkie źródła światła – szczególnie jeśli co najmniej jedno z nas ma nawyki związane na przykład z wieczornym czytaniem w łóżku.

Garderoba

Jeśli chodzi o szafę czy garderobę, warto od razu dokonać jasnego, kompromisowego podziału miejsca w niej między dwie osoby. Może być to podzielenie się półkami po równo, ale nie musi. Powinniśmy wziąć pod uwagę po prostu ilość posiadanych ubrań i swoje potrzeby. Z reguły to kobiety mają większe zawartości szaf.
Jeżeli mamy taką możliwość, oczywiście optymalnym rozwiązaniem będzie posiadanie przed każdego swojej własnej szafy, do której druga połówka nie będzie się mieszać.

Jadalnia

Być może do tej pory jedliśmy w biegu, na stojąco czy przycupnąwszy przy blacie kuchennym. Jeśli przez to wciąż nie nabyliśmy chociaż małego stolika, warto to zmienić.
Posiłki są ważnym elementem codziennego życia. Wspólnie spożywane jednoczą i stanowią świetną okazję do rozmowy. Warto zatem zadbać, aby mieć w domu miejsce do jedzenia ich wraz z drugą połówką. Czasem wystarczy prosty stolik i dwa krzesła, więc nie są to ani duże koszty, ani niezwykle pochłaniająca przestrzeń inwestycja.

Podział obowiązków

Nie dotyczy to co prawda bezpośrednio urządzania mieszkania, ale faktem jest, że tam, gdzie mamy więcej rzeczy, trudniej jest utrzymać porządek. Mieszkając ze swoją parą, należy więc szczególnie zwrócić na tę kwestię uwagę.
Najlepszym rozwiązaniem jest jasne i sprawiedliwe podzielenie się obowiązkami już na samym początku. Nie będzie wówczas niepotrzebnych wątpliwości czy kłótni na tym polu. Ponadto, może się okazać, że nasza druga połówka lubi wykonywać coś, za czym my nie przepadamy i odwrotnie. Jeśli natomiast pojawią się takie obowiązki, których oboje szczerze nie znosimy, warto dzielić się nimi na przykład w trybie tygodniowym – co siedem dni „dyżur” w wynoszeniu śmieci przejmuje ktoś inny. Takie rozwiązanie można też później zastosować w większej rodzinie, a więc wtedy, kiedy pojawią się dzieci.

Kabiny prysznicowe prostokatne, szerokie łóżko czy niezbędny stół to tylko niektóre ze spraw, o których powinniśmy pomyśleć, zanim druga połówka się do nas wprowadzi.