Rola luster w mieszkaniach

Dla wielu osób lustro to jedynie dodatek, który ma nam umożliwić opanowanie naszej fryzury przed wyjściem z domu czy skontrolowanie stanu ubrania. Architekci przekonują jednak, że lustra wykorzystać można także w praktyczny sposób: jako elegancki dodatek do mieszkań czy detal pozwalający na zyskanie optycznej przestrzeni. Jakie lustra wybierać? Na co zwracać uwagę? Jakich luster unikać?

Jak powiększyć optycznie pomieszczenie?

Lustra wieszamy najczęściej w łazienkach czy przedpokojach. W przypadku tych pierwszych musimy pamiętać o ich odpowiednim oświetleniu – to ważne szczególnie dla pań podczas robienia codziennego makijażu. W niewielkich łazienkach czy przedpokojach zdecydowanie powinniśmy unikać luster w grubych, drewnianych ramach. Zamiast nich wybierajmy lustra w delikatnych obramowaniach. Lustro w niewielkim przedpokoju może okazać się strzałem w dziesiątkę, gdyż pomoże optycznie powiększyć pomieszczenie.

Lustra do sypialni mogą być montowane na drzwiach szaf przesuwnych – dzięki nim również możliwe stanie się optyczne powiększanie pomieszczenia. Innym rozwiązaniem może być niewielka toaletka z lustrem w dobranej kolorystycznie ramie. Panie z pewnością docenią taki dodatek w mieszkaniach!