Reklama z wydruku wielkoformatowego

Reklama wizualna nadal jest popularna wśród przedsiębiorców i innych reklamodawców. Nawet ekspansja telewizji oraz internetu nie spowodowała porzucenia tej formy reklamy. Źródło tego sukcesu to nadal wysoka skuteczność tej reklamy, stosunkowa niska cena dzięki nowoczesnym technologiom wykonania oraz niski próg wejścia. Reklama wizualna jest dostępna już przy niewielkich wydatkach, dlatego tak chętnie sięgają po nią niewielkie firmy.

Nowoczesna metoda wytwarzania reklam wizualnych to druk wielkoformatowy na różnych nośnikach. Największe reklamy to banery, które drukowane są na czterech różnych nośnikach, w zależności od miejsca powieszenia reklamy. Może to być zwykle płótno poliestrowe powlekane PCV dla reklam jednostronnych wieszanych na ścianach, materiał dwustronny z czarną warstwa wewnątrz zapobiegająca przebijaniu grafiki na drugą stronę, backlight przepuszczający światło i stosowany do reklam podświetlanych z tyłu. Ostatni materiał to lekka siatka mesh rozpinana na rusztowaniach. Przepuszcza powietrze i światło, stosowana jest na ogromnych powierzchniach, może zasłaniać okna i inne przeszklenia.

Najlepsze miejsce do wieszania reklamy nie może być przypadkowe, a najlepiej sprawdzają się specjalne konstrukcje reklamowe, które można ustawić w dowolnym miejscu. Konstrukcje reklamowe sprawiają, że reklama wizualna jest lepiej widoczna, a przez to bardziej skuteczna i opłacalna. W zasadzie są to konstrukcje dedykowane, wykonywane na zamówienie, ponieważ muszą uwzględnić warunki lokalizacji oraz wielkość wydruku reklamowego.