Przygotowanie do wyjazdu wakacyjnego

Sezon urlopowy w pełni – to odpowiedni moment na to, aby zadbać o odpowiednie wyposażenie naszego samochodu przed wyjazdem na urlop! Istotny jest nie tylko stan techniczny pojazdu, ale i jego wyposażenie. Na jakie elementy powinniśmy zwrócić baczniejsza uwagę?

Z pewnością najważniejszy jest stan naszego samochodu – warto sprawdzić, czy hamulce i układ kierowniczy działają bez zarzutu. Konieczne jest także uzupełnienie wszelkich płynów eksploatacyjnych: płynu chłodniczego, oleju silnikowego, płynu do spryskiwaczy. Ich brak w trasie może okazać się olbrzymim problemem i grozić zepsuciem samochodu! Sprawdźmy także czy samochód nie wydaje żadnych niepokojących odgłosów, czy zapłon ma miejsce od razu. Wszelkie wątpliwości powinniśmy rozwiać w towarzystwie mechanika samochodowego!

Dodatkowe wyposażenie samochodu

Wyruszając w trasę po Polsce koniecznie zadbajmy o to, aby w naszym samochodzie nie zabrakło klasycznej, papierowej mapy lub też nawigacji samochodowej. Dzięki niej możemy mieć pewność, że nie zgubimy się na bocznych drogach ani nie stracimy czasu w korkach. Ważne jest także posiadanie wyposażonej apteczki ratunkowej (miejmy w niej bandaże, opatrunki jałowe, ale też tabletki na biegunkę, ból, spray chłodzący na poparzenia, preparaty na insekty). W samochodzie warto mieć także folię NRC oraz kamizelkę odblaskową. Wszystkie wymienione przedmioty znajdziemy oferuje nam sklep motoryzacyjny eport2000.pl.