Przydomowe oczyszczalnie ścieków

Coraz więcej Polaków decyduje się na inwestycję w przydomową oczyszczalnię ścieków. Ten rodzaj zbiornika pozwala na skuteczniejszą ochronę środowiska i minimalizowanie toksycznych związków przedostających się do gleby. Rozwiązania takie stosowane są również chętnie na terenach nieuzbrojonych oraz w domkach letniskowych, np. w górach. Co warto wiedzieć o tych urządzeniach?

Skuteczniejsze oczyszczanie i ochrona środowiska

Przydomowe oczyszczalnie ścieków produkowane są przez producentów tworzących przemysłowe zbiorniki magazynowe, zbiorniki przeciwpożarowe. Ich zadaniem jest wielokrotne filtrowanie ścieków, aby jak najmniejsza ilość toksyn przedostała się do gleby. Przydomowe oczyszczalnie ścieków dedykowane są budynkom w których zamieszkuje od 4 do 6 osób – pracują one wtedy najbardziej wydajnie. Do tworzenia oczyszczalni wykorzystywane są materiały odporne na działanie wilgoci – dodatkowo powierzchnia oczyszczalni jest lakierowana proszkowo. Urządzenie umieszcza się w niewielkiej odległości od domu, w ziemi. Estetyczny wygląd urządzenia nie wpływa na krajobraz wokół budynku.

Konserwacja i nadzorowanie pracy urządzenia nie sprawi wiele problemów – warto jednak zapoznać się z instrukcją i wysłuchać wskazówek specjalistów podczas montażu urządzenia.