Praca za granicą – jak przygotować się do emigracji zarobkowej?

Każdego roku tysiące Polaków wyjeżdża z kraju w poszukiwaniu lepszego życia oraz możliwości rozwoju zawodowego. Najczęściej wybierane destynacje to Wielka Brytania, Francja, Holandia, kraje skandynawskie, Hiszpania. Jak poszukiwać pracy? Jak przygotować się do podróży?

Szukanie pracy – na własną rękę i poprzez agencję

Pierwszym krokiem jest znalezienie pracy – możemy jej szukać na własną rękę lub poprzez liczne agencje pracy zagranicznej. Naszym obowiązkiem jest posiadanie CV w języku angielskim, w którym poinformujemy o dotychczasowych dokonaniach oraz umiejętnościach. CV powinno być uzupełnione naszym zdjęciem. Taki dokument możemy pozostawić w agencji pracy zagranicznej lub też wysyłać samodzielnie do firm, których oferta interesuje nas najbardziej. W czasie rozmów kwalifikacyjnych wykażmy się znajomością branży oraz samej firmy oferującej nam etat. Po pomyślnym przejściu kwalifikacji niezbędne będzie załatwienie dokumentów dotyczących zameldowania, pobytu.

Jak się dostać?

Za granicę możemy dostać się zarówno drogą lotniczą jak i lądową. W przypadku państw takich jak Niemcy czy Czechy najchętniej korzystamy z busów oraz autokarów. Przejazd busem jest bardziej komfortowy – siedzenia posiadają pasy bezpieczeństwa, a pojazd może poruszać się szybciej niż klasyczny autobus. Nie bez znaczenia są także niższe ceny biletów. Przekonaj się, jaką ofertę mają dla Ciebie topowi przewoźnicy – wynajem busa Radom.