Posadzka samopoziomująca

Czym tak właściwie jest posadzka samopoziomująca? To nic innego niż nazywana powszechnie wylewka samopoziomująca, czyli podkład podłogowy. Warto też dowiedzieć się czegoś na temat taki jak – wylewki samopoziomujące cena.

Co będzie nam potrzebne do wykonania posadzki samopoziomującej? Posadzka samopoziomująca cena

Z pewnością będziemy potrzebować takich przyrządów i narzędzi jak na przykład: specjalne kołki do wyznaczenia granicy naszej wylewki, dobrej jakości wiertarka wolnoobrotowa, poziomica, repery, specjalny pojemnik do mieszania naszej zaprawy, specjalna taśma do dylatacji oraz szczotka służąca do rozprowadzania gruntu, która gwarantuje dokładne i równomierne rozprowadzenie naszego materiału. Co więcej, z pewnością trzeba pamiętać o taśmie dylatacyjnej oraz specjalnych nakładkach kolczastych na obuwie.

Posadzka samopoziomująca cena. Jak przygotować posadzkę?

Dobrze przygotowane podłoże do położenia takiej posadzki samopoziomującej powinno być przede wszystkim równe, posprzątane czyli odkurzone i wcześniej wymierzone. Jeśli obecne są na naszym podłożu wszelkie nierówności, to należy je natychmiast wyrównać przy użyciu cementu. Warto o tym pamiętać, ponieważ nie powinno się zakładać posadzki samopoziomującej na nierówne podłoże. Trzeba też pamiętać o użyciu przed wylewaniem specjalnego gruntu. Taki proces to nic innego niż popularne „gruntowanie”. Co to daje? Pomaga nam to przede wszystkim w równomiernym rozłożeniu wylewanego materiału.Takie gruntowanie zwiększa także stopień przyczepności, dzięki czemu nasza wylewka samopoziomująca jest zdecydowanie bardziej trwała i wytrzymała. Taki grunt wymaga wyschnięcia, co zabiera nam około dwóch do trzech godzin, ale warto to zrobić, by cieszyć się dobrej jakości posadzką samopoziomującą przez długie, długie lata.

Wylewki samopoziomujące cena – co należy o tym wiedzieć przed ostatecznym zakupem wylewki dla naszego pomieszczenia?

Ceny wylewek samopoziomujących są naprawdę bardzo, bardzo różne. Kształtują się wokół kilkudziesięciu złotych. Średnio jest to pięćdziesiąt złotych za dwadzieścia pięć kilogramów wylewki samopoziomującej w proszku. Warto o tym pamiętać, by odpowiednio przygotować się finansowo na tego typu ceny. Można oczywiście kupić tańsze wylewki, ale czasami lepiej dopłacić, by zakupić towar naprawdę dobrej jakości.