Pomysł na krótkie wakacje

Wakacje nie muszą być długim wyjazdem w czerwcu, lipcu bądź sierpniu. Czasami lepiej robić sobie kilka razy do roku krótsze wakacje, które idealnie naładują nasze baterie i pozwolą nam wrócić zrelaksowanymi do pracy, jak i codziennych obowiązków. Krótkie wakacje są szczególnie polecane zimą, kiedy dopada nas depresja, apatia, jak zniechęcenie. Takie oderwanie się od codzienności pozwala nam na doładowanie akumulatorów i pozytywniejsze spojrzenie na minusowe temperatury i wstawanie, kiedy na dworze jest ciemno. Drugą możliwością jest zrobienie sobie krótkich wakacji w okresie przesilenia wiosennego. Na zewnątrz jest coraz ładniej, ale my nadal mały mało energii i chęci- wyjedźmy gdzieś i oderwijmy się od rzeczywistości- to doskonała recepta na lepszy nastrój.

Jak zaplanować krótkie wakacje?

Krótkie wakacje mają to do siebie, że nie trzeba poświęcać wiele czasu na ich planowanie. W końcu uwiniemy się w weekend. Jeśli nasza praca obejmuje dni robocze w weekendy, to wystarczy odpowiednio wcześniej z kimś się zamienić, bądź poinformować szefa. I już! Mamy 2,5 dnia, by naładować baterię i wrócić do świata z pozytywnym nastawieniem. Gotowi?

Gdzie pojechać?

Krótkie wakacje zakładają bliskie okoliczności przyrody. W końcu mamy do dyspozycji tylko 2,5 dnia, a nie chcemy tracić za wiele czasu na podróż, czy samo dotarcie do wymarzonego miejsca. Warto więc zostać w obrębie jednego kraju bądź tych okolicznych. Nie da się ukryć, że zimą i jesienią najbardziej popularnym kierunkiem będą kraje, gdzie jest nieco cieplej niż u nas. Co jak co- to zrozumiała decyzja.

Jaki typ rozrywki wybrać?

Weekend w spa, górskie wycieczki, czy zwiedzanie? W końcu na krótkich wakacjach nasz czas jest mocno limitowany. Dlatego też warto ustalić, jakie są nasze priorytety, co do sposobu spędzania wolnego czasu. Gdy chcemy wypocząć, poczytać i przy okazji się upiększyć to wybierzmy weekend w spa. To dobry pomysł,dla wszystkich kobiet, które na co dzień mają tyle obowiązków, że ciężko im wygospodarować trochę czasu dla siebie. A nie da się ukryć, że relaks, wysypianie się, a nawet nie robienie zupełnie niczego jest zbawienne dla naszej psychiki. To swoisty reset, który osiągniemy dzięki pobycie na weekend w spa. Gdy lubimy chodzić i nie akceptujemy innego wypoczynku, niż ten aktywny wybierzmy górskie wycieczki. W końcu aktywność fizyczna sprawia, że wydziela się hormon szczęścia. Co z tego, że będą nas bolały nogi i wszystkie mięśnie- nawet te, o których dawno zapomnieliśmy. Liczy się miło spędzony czas. Są też tacy, którzy lubią łączyć aktywny wypoczynek z uczeniem się nowych rzeczy. Dla nich rozrywka oparta na zwiedzaniu, chodzeniu po muzeach, skansenach, oglądaniu wystaw będzie iście relaksująca i odprężająca.

Co ile jeździć na krótkie wakacje?

Krótkie wakacje powinniśmy dobrać stosownie do naszych potrzeb. Jednym wystarczą jedne krótkie wakacje w roku, by nastawić się pozytywnie do życia i naładować akumulatory. Dla innych konieczne będą częstsze wyprawy. Może z racji uciążliwej pracy, czy mocno wymagającego życia rodzinnego- powód nie jest tutaj istotny. Warto dobrać termin wakacji, jego miejsce i typ wypoczynku tylko pod siebie i swoje potrzeby. Nie ulegajmy modom, czy namowom znajomych- nie chodzi przecież o to, by inni zazdrościli nam wakacji, a o to, byśmy z nich wrócili uśmiechnięci i wypoczęci. Niezależnie od tego, czy nasze wakacje trwały 2,5 dnia, czy 2 tygodnie. Czas nie jest aż tak istotny, tylko sposób jego wykorzystania powinien być dobrany idealnie do nas. To klucz do sukcesu.