Pergola ogrodowa – sposób na wysoką estetykę w ogrodzie

Jak zapewnić sobie doskonałe doznania estetyczne podczas wypoczynku w ogrodzie czy na tarasie? Z pewnością konieczne jest wybranie odpowiednich mebli i dodatków. Szukając produktów wysokiej klasy przede wszystkim stawiajmy na elementy odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych oraz wilgoci. Warto także zastanowić się w jaki sposób zabezpieczymy się przed silnym promieniowaniem słonecznym.

Klasyczna pergola w nowoczesnej odsłonie

Czym są pergole ogrodowe? To nic innego jak funkcjonalne zadaszenie tarasu czy ogrodu, dopasowane do potrzeb konkretnego użytkownika. Nowoczesna pergola ogrodowa odznacza się piękną linią, interesującym designem oraz wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Pergole tworzą zwartą, elegancką zabudowę, która pozytywnie wpłynie na otoczenie i pozwoli cieszyć się wysoką estetyką.

Pergole wznoszone są na aluminiowych, antykorozyjnych elementach, których kolor może wybrać klient z palety ponad 200 barw. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie kolorystyczne pergoli do istniejącej aranżacji. Na szczycie pergoli umieszczany jest dach – w zależności od modelu może być on wykonany z tkaniny technicznej lub też z aluminiowych profili. Bez względu na rodzaj dach nie nagrzewa się, przez co w jego cieniu panuje przyjemny chłód.

Dachy projektowane są w taki sposób, aby zabezpieczać zarówno przed silnym promieniowaniem UV, jak i deszczem. Dzięki temu z tarasu czy miejsca wypoczynkowego w ogrodzie możemy korzystać bez względu na panującą aurę.

Dodatkowe wyposażenie pergoli

Nowoczesne pergole można dopasować do swoich potrzeb – to spore ułatwienie. Jednym z najchętniej wybieranych elementów są panele boczne, które skutecznie chronią przed silnymi podmuchami wiatru. Innym rozwiązaniem są promienniki ciepła, które pozwalają na relaksowanie się na tarasie również w czasie chłodniejszych dni.

 

 

 

ortodoncja katowice apartamenty w Szczawnicy