Pendrive z nadrukiem – czy warto go wręczyć klientowi?

Jak wyróżnić się spośród wielu firm oferujących te same produkty? – pytanie to zadaje sobie niejeden przedsiębiorca. Z pewnością zdaje sobie on sprawę z tego, że potrzebna jest do tego reklama, jednak czy wie on, jaką jej formę wybrać? Prawdopodobnie wielu właścicieli firm nie ma świadomości, że tradycyjne formy reklamy jak ulotki, plakaty, billboardy czy banery, coraz częściej zastępują gadżety reklamowe.

Zmiany, zmiany, zmiany…

Reklamy w tradycyjnej formie stają się coraz mniej czytelne, a ich grupy docelowe coraz rzadziej zwracają na nie uwagę. Wpływ na to ma z pewnością nachalne lokowanie produktów w produkcjach telewizyjnych czy też produkowanie bardzo słabych reklam, których żenujący poziom wyśmiewano do niedawna, wręczając antynagrody przeglądu Chamlet.

Przedsiębiorcy podążający z duchem czasu z pewnością zauważyli więc, że klienci są przesyceni krzykliwymi reklamami, z którymi spotykają się codziennie w domu, czytając prasę czy oglądając telewizję. Z tego powodu zwykły pendrive z nadrukiem może okazać się znacznie efektywniejszą formą reklamy.

Dobry wybór

Nietrudno więc zauważyć, że prosty pendrive z nadrukiem nie wpisuje się w konwencję męczących reklam, których większość klientów ma już dość. Brak jakiejkolwiek nachalności sprawia, że promocja marki staje się dyskretna – wpisuje się ona w życie codzienne, sprawiając, że dana firma staję się niejako jego częścią.

Warto więc wręczać klientom pendrivy z nadrukami, gdyż dzięki nim buduje się wizerunek marki otwartej na klienta, nowoczesnej i nastawionej na utrzymywanie długotrwałych relacji ze swoimi odbiorcami. To z pewnością zwiększy zyski przedsiębiorstwa i sprawi, że klienci chętniej będą wracać do niego na kolejne zakupy bądź by ponownie skorzystać z jego usług.

Reklama w dobrej cenie

Pendrivy z nadrukami logo czy sloganów mają jeszcze jedną ważną zaletę. Jest nią ich atrakcyjna cena, która sprawia, że koszt stworzenia jednego gadżetu nie wynosi więcej niż kosztuje wydrukowanie kilkuset ulotek. Co ważne, cenę wyprodukowania jednego pendriva można obniżać dodatkowo poprzez zamawianie ich większej ilości jednorazowo lub poprzez wykonanie go z tańszego materiału, np. z plastiku zamiast z metalu. Ponadto przenośne pamięci mogą mieć mniejszą pojemność (np. 2 GB zamiast 8 GB), co dodatkowo zmniejszy koszt jednostkowy gadżetu, nie zmniejszając jednocześnie jego funkcji reklamowej.

Korzystanie z tej formy promocji jest więc niezwykle opłacalne dla każdego przedsiębiorstwa bez względu na jego charakter i grupę docelową dla jego produktów lub usług.

Tekst powstał we współpracy z firmą Pola Studio