Pamiątka z wesela: tylko zdjęcia, czy również film?

Ostatnimi czasy dużo Par Młodych rezygnowało z filmu z wesela, kosztem zatrudnienia dobrego fotografa. Dlaczego videofilmowanie wesel popadło w taką niełaskę? Czy Nowożeńcy nie żałują, że uwiecznili ten wyjątkowy dzień tylko w „nieruchomej” zdjęciowej formie?

Film z wesela

Część Par Młodych zrezygnowała z kamerzysty na wesele głównie ze względu na jakość filmów, które widziała u swoich znajomych jeszcze kilka lat temu. Nagrania sprzed dekady miały bardzo słaby poziom jeśli chodzi o ujęcia, udźwiękowienie i sam montaż pdh0u9c. Filmy trwały po kilka godzin i były nudną relacją minuta po minucie z dnia ślubu. W ramach urozmaicenia nagrania, montażyści nakładali kiczowate kolorowe animacje, które potęgowały wrażenie bylejakości. Z czasem kolejne pary rezygnowały z takiej usługi, woląc przeznaczyć pieniądze na wspaniałą sesję zdjęciową u dobrego fotografa.

Zdjęcia

Tymczasem fotografia ślubna przeżywała rozkwit. Fotografowie kupowali coraz to lepszy sprzęt i oprogramowanie do obróbki zdjęć. Szybko zauważyli, że zdjęciami w studio niewiele osób jest zainteresowanych, a prawdziwą furorę robią sesje w plenerze. Najlepsi z nich mieli terminy porezerwowane na dwa lata do przodu i byli polecani poczta pantoflową w zastraszającym tempie.

Zmiany na lepsze

Kamerzyści wyciągnęli wnioski z działań fotografów. Obecnie rynek się mocno zweryfikował, i usługi videofilmowania oferują nowy poziom. Film z wesela przestał być nudną relacją. Montażyści starają się z niego zrobić prawdziwy film dokumentalny: z wywiadami z gośćmi, ze wstępem przybliżającym codzienne życie Pary Młodej, z profesjonalnymi efektami specjalnymi. Wiele firm oferuje Młodym udział w montażu przez serwis online, a także oprócz filmu dostarcza krótki teledysk z wesela, który jest esencją najfajniejszych momentów z zabawy. Videofilmowanie wesel weszło więc na nowy poziom, ten sam, który osiągnęła profesjonalna fotografia ślubna. Zanim wiec powiemy zdecydowanie „nie” filmowi weselnemu, warto przejrzeć kilka portfolio firm oferujących swoje usługi na portalach ślubnych.