Paliwo energetyczne

Węgiel workowany to wysokoenergetyczne paliwo kwalifikowane. Produkt powstaje z wyselekcjonowanego węgla o najlepszych parametrach, co więcej jest to surowiec polskiego pochodzenia. Paliwa energetyczne do kotłów (typu węgiel workowany) to optymalny wybór sposobu ogrzewania domu. Węgiel workowany jest perfekcyjny do przechowywania i to niezależnie od warunków atmosferycznych. Co więcej dzięki jego trwałości surowiec może być sztaplowany.

Właściwości węgla

Węgiel workowany jest dostępny zarówno w sprzedaży detalicznej, jak i hurtowej. Wiele firm sprzedających węgiel w workach posiada własny tabor transportowy, dzięki temu możliwe jest dotarcie do każdego klienta. Certyfikaty potwierdzają najwyższą jakość i trwałość węgla workowanego. Węgiel spala się w nowoczesnych kotłach węglowych z wbudowanym automatycznym podajnikiem. Transport węgla do 15 kilometrów jest całkowicie bezpłatny. Skład węgla Poznań charakteryzuje się bardzo wysoką wartością opałową – 29MJ/kg. Waga jednego opakowania wynosi 25 kilogramów, natomiast waga całej palety to równowartość 1000 kilogramów. Niewielka zawartość popiołu (w granicach 3-4%) umożliwia czyszczenie popielnika co 14 dni. Węgiel workowany jest perfekcyjny celem wytwarzania energii cieplnej w kotłach zasypowych zarówno starego, jak i nowego typu. Dostateczna wysoka wartość opałowa umożliwia osiągnięcie dowolnej temperatury w kotle. Ponadto dzięki niskiemu procentowi popiołu można czyścić popielnik już co dwa tygodnie. Worek węgla powstaje z wysokiej klasy surowca. Dostarczany do klientów węgiel zapakowany jest na palecie bezzwrotnej.

Szeroki asortyment

Zakup węgla w workach daje możliwość składowania go na zewnątrz przez cały rok bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jest to niesamowity komfort dla klientów, którzy już nie muszą się martwić o stan zakupionego produktu. Szeroki i bogaty asortyment węgla spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Granulacja węgla wynosi od 8 do 25 mm. Natomiast wartość opałowa to 20-22 MJ/kg. Wilgoć całkowita jest mniejsza od 30%. Szczególne zastosowanie węgiel w workach znajduje w piecach z automatycznym podajnikiem retortowym lub szufladowym. Opał sprzedawany jest zarówno luzem jak i paczkowany w worki foliowe. Dzięki specjalnym workom foliowym węgiel zachowa swoje wszelkie właściwości i trwałość.

sztuka http://www.forum.konferencje.com/viewtopic.php?p=213041#213041 Świnki Morskie torby papierowe ortodoncja katowice